Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Dodatkowe dyżury w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

W związku z tym, że 2 kwietnia br. przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Poniedziałek Wielkanocny) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 3 i 5 kwietnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Koniec kwalifikacji wojskowej

Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w Powiecie Starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się ostatecznie 431osób, w tym głównie mężczyźni, urodzeni w 1999 roku. Starosta Danuta Krępa podziękowała komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Targi edukacyjne dla gimnazjalistów

III Targi Edukacji i Pracy dla Gimnazjalistów w naszym powiecie odbyły się 20 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. W ich uroczystym otwarciu uczestniczyła starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Małgorzatą Pruś.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XV Powiatowy Przegląd Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Salon wiosenny „Drogi do wolności”

Przed nami XV Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Salon wiosenny 2018 pt. „Drogi do wolności”, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach pod patronatem Starosty Danuty Krępy. Zachęcamy do nadsyłania prac poświęconych 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 76 rocznicy powołania Armii Krajowej lub innym ważnym wydarzeniom i miejscom historycznym. Na zwycięzców czekają cenne nagrody! 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Ostatnie gąski” w muzeum

Dziś tj. 19 marca 2018 r.  mija równo pół wieku od wygaszenia Wielkiego Pieca w Starachowicach. Z tej właśnie okazji w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach można oglądać wystawę „Ostatnie gąski. Pięćdziesiąta rocznica wygaszenia Wielkiego Pieca w Starachowicach”. Jej uroczyste otwarcie odbyło się w piątek, 16 marca br. Uczestniczył w nim wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z wizytą w MSWiA

Starosta Starachowicki Danuta Krępa wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem spotkała się w środę (14 marca br.) z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachimem Brudzińskim. Rozmowy dotyczyły współpracy administracji rządowej z administracją samorządową w zakresie realizacji zadań Powiatu Starachowickiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będzie można bezpłatnie zaszczepić dziecko urodzone między 2013 a 2016 r. przeciwko pneumokokom, jak informuje Ministerstwo Zdrowia. Liczba szczepionek  oraz czas trwania akcji są jednak ograniczone.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nasi uczniowie znów walczą o finał Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Uczniowie II LO w Starachowicach po raz kolejny będą reprezentować Powiat Starachowicki podczas wojewódzkich rozgrywek Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Michał Sepioło, Szymon Lutowicz i Kamil Adamus będą walczyć w piątek o finał i o indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie czy lubelskiego KUL. Trzymamy kciuki!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Szkice Niezłomnych

Szkice Niezłomnych, autorstwa Sylwestra Kiełka, dyrektora Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach można oglądać do końca marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach. Prace przedstawiają postaci m.in. Jana Piwnika „Ponurego”, Antoniego Hedy „Szarego”, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, majora Hubala, papieża Jana Pawła II, kardynała Stefana Wyszyńskiego i wielu innych. W uroczystym otwarciu wystawy, które odbyło się 9 marca br., uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dzień Kobiet w starachowickim kole PZN

Panie ze starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych spotkały się 9 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach by wspólnie świętować Dzień Kobiet. Towarzyszył im w tym Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki, który w imieniu władz powiatowych przekazał kwiaty i złożył ciepłe życie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS