Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Wyposażą gabinety profilaktyki zdrowotnej w szkołach

Ponad 21 tys. zł dofinansowania na zakup wyposażenia do gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach otrzymał Powiat Starachowicki. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej Ministerstwa Zdrowia, trafiły do nas za pośrednictwem Wojewody.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Bieg Niepodległościowy w Skarżysku-Kamiennej

12 listopada br. na ulicach Skarżyska – Kamiennej odbędzie się druga edycja Powiatowego Biegu Niepodległościowego. To doskonały sposób, aby w aktywny i radosny sposób uczcić 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kolejna nowatorska operacja w PZOZ!

Nowatorski system stabilizacji wykorzystywany przy złamaniach kręgosłupa w odcinku piersiowym zastosowano niedawno na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej z Pododdziałem Endoprotezoplastyki i Pododdziałem Chirurgii Kręgosłupa starachowickiego szpitala. To pierwszy tego rodzaju zabieg w PZOZ Starachowice.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Utrudnienia w kontakcie z Wydziałem Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska

W związku z prowadzonym remontem w Wydziale Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego mogą wystąpić utrudnienia w kontakcie telefonicznym z pracownikami tego wydziału. Do zakończenia prac, tj. do 24 listopada br. prosimy o kontakt pod nr tel - 41 276-09-35.
Za wynikłe utrudnienia, przepraszamy

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

20 lat CKP w Starachowicach

20–lecie swej działalności świętowało 20 października br. Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły dyrekcji władze powiatu: starosta Danuta Krępa i Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konsultacje projektu uchwały - Rocznego programu współpracy powiatu starachowickiego z organizacjami

Konsultacje projektu uchwały - Rocznego programu współpracy powiatu starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok.

Sciągnij plik (280,67 kB):

Roczny-Program.pdf

Sciągnij plik (59,01 kB):

Zarzdzenie-Nr-65.pdf
kategoria: Aktualności

Konserwacja zbiornika Lubianka

Trwają prace konserwacyjne zbiornika wodnego Lubianka. Mają one na celu uporządkowanie i przygotowanie terenu pod remont zapory, jaki został zaplanowany na 2018 r.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Teatralne spotkania niepełnosprawnych

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w VIII Spotkaniach Teatralnych Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanych przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym „RADOŚĆ” w Godowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie oraz Parafię Rzymsko-Katolicka pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe, przy której działa placówka. Tym razem przyświecało im hasło „Świat pełen cudów”.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zaginiony świat naszej ziemi

„Wielkie dzieło małej pszczoły” – pod takim hasłem odbył się w środę (18 października) kolejny już festyn ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”, który objęła swym patronatem starosta Danuta Krępa. Występy młodych artystów podziwiał m.in. wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Naczyniówka w szpitalu – pierwszy krok już zrobiony!

Rada Powiatu w Starachowicach zdecydowała o wprowadzeniu zmian w Statucie Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej, stwarzając tym szansę na utworzenie szpitalnego oddziału chirurgii naczyniowej oraz poradni chirurgii naczyniowej w strukturze placówki. Umożliwi to szpitalowi podejmowanie kolejnych kroków związanych z rozszerzeniem działalności o nowy zakres usług medycznych i ubiegania się o pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia na zakontraktowanie tych usług, zarówno w zakresie mocy szpitalnej, jak i ambulatoryjnej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS