28°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1021 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
30 °C 30 °C 29 °C 26 °C 26 °C
17 °C 18 °C 17 °C 13 °C 12 °C
wtorek, 18 czerwca 2019 14:04

Oddział Kardiologiczny i Pracownia Hemodynamiki starachowickiego szpitala zostaną doposażone za ponad 1 mln. 300 tys. zł, dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. 17 czerwca br., w obecności starosty Piotr Babickiego, została podpisana umowa w tej sprawie. 


wtorek, 18 czerwca 2019 14:03

Kolejny Koziołek, tym razem brązowy i 5 tys. zł do spożytkowania na działania z zakresu bezpieczeństwa trafiły do naszego Powiatu. To nagroda za działania na rzecz bezpieczeństwa, wykraczające poza te standardowe. Jej uroczyste wręczenie odbyło się w poniedziałek, 17 czerwca br. podczas podsumowania realizacji programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” w 2018 r.


wtorek, 18 czerwca 2019 14:02

Blisko dwudziestoosobowa grupa młodzieży z IGS Aurich, partnerskiej szkoły II LO w Starachowicach gościła w naszym powiecie przez kilka dni. 17 czerwca br. spotkała się z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim, który opowiedział jej o naszym powiecie i jego atrakcjach.


wtorek, 18 czerwca 2019 13:43

Starosta Piotr Babicki patronował pierwszemu świętu 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „NURT”, jakie odbyło się 16 czerwca br. w Starachowicach.


wtorek, 18 czerwca 2019 13:29

Starostwo Powiatowe w Starachowicach zostało uhonorowane Medalem Pro Patria „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”. Odznaczenie odebrał z rąk ministra Jana Józefa Kasprzyka, szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, starosta Piotr Babicki podczas uroczystości na Wykusie.


poniedziałek, 17 czerwca 2019 10:44

Starosta Starachowicki ogłasza I otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych przez samorząd powiatu starachowickiego fundacjom i organizacjom pozarządowym w 2019 roku.


piątek, 14 czerwca 2019 21:28

Narastające zagrożenie powodziowe w Wąchocku, połączone z niebezpieczeństwem przelania rzeki przez wał, pojazd taranujący grupę harcerzy oraz magazyn, który rozpada się niczym domek z kart i wreszcie przesiąkający wał powodziowy w Brodach – to tylko część elementów powiatowych ćwiczeń obronnych, które odbyły się 14 czerwca br. Działaniami kierował starosta Piotr Babicki, jako szef Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.


czwartek, 13 czerwca 2019 15:38

Przed nami III edycja Starachowickiej Strzały, kolarskich zawodów dla amatorów na rowerach szosowych i górskich, które odbędą się już 23 czerwca br. Towarzyszyć im będą Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym i po raz pierwszy – Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Poprzedzi je  wielka Parada Familijna z udziałem mieszkańców, których już dziś  zachęcamy do uczestnictwa!


wtorek, 11 czerwca 2019 10:58

Trwają przygotowania do Powiatowych Ćwiczeń Obronnych, które odbędą się w najbliższy piątek tj. 14 czerwca br. Zgodnie z wytycznymi Wojewody Świętokrzyskiego wezmą w nich udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Starachowicach, urzędów gmin: w Wąchocku i Brodach, KP PSP Starachowice wraz OSP z terenu powiatu, KPP Starachowice, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach, PZOZ Starachowice, Zarządu Dróg Powiatowych, starachowickiego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, a także Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. Scenariusz zakłada 4 epizody: nadbudowę wału przeciwpowodziowego w Wąchocku, ewakuację oraz przeniesienie na zapasowe miejsce pracy Powiatowego Stanowiska Kierowania, wypadek masowy w gminie Brody oraz nadbudowę wału przeciwpowodziowego w Brodach. W związku z ćwiczeniami mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.


wtorek, 11 czerwca 2019 10:34

Trwają starania w sprawie uruchomienia w Starachowicach studiów podyplomowych z zakresu zarzadzania. Władze Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Miasta Starachowice planują także realizację kursów, szkoleń i warsztatów zawodowych prowadzonych przez Centrum Edukacji Fundacji Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie sukcesji w działalności gospodarczej, restrukturyzacji działalności gospodarczej, kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorstw komunalnych, doradztwa podatkowego, prawnego, gospodarczego. Czy tak się stanie zależeć będzie od zainteresowania. Propozycje, zgłoszenia i sugestie należy przesyłać na adres: http://rekrutacja@starachowice.eu.