Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Tłumy na 4. Legendzie STAR-a

Za nami 4. Legenda STAR-a. W tegorocznej edycji imprezy, organizowanej przez Powiat Starachowicki, wspólnie z Muzeum Przyrody i Techniki, a także starachowickim oddziałem  kieleckiego Automobilklubu wzięła udział ponad setka pojazdów z całego kraju. Duże zainteresowanie wykazali także mieszkańcy, co było widać zwłaszcza w niedzielę 2 września, gdy tłumnie zjawili się pod galerią aby podziwiać wiekowe cacka.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Udany festyn pod Skałkami

Festyn „Wakacje już za rok”, organizowany przez Starostę Starachowickiego i Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach zgromadził tłumy maluchów na placu pod Skałkami. Wprawdzie był to pierwszy dzień szkoły, ale dzieci mogły się poczuć jak na wakacjach. Było mnóstwo konkursów, a na zwycięzców czekała kolorowa wyprawka od starosty.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Młodzi piłkarze zainaugurowali nowy rok szkolny

Kolejny rocznik pierwszoklasistów rozpoczął naukę w Liceum Sportowym, przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. 3 września br. w Hotelu Senator uroczyście zainaugurowali oni nowy rok szkolny. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły im władze powiatu: starosta Danuta Krępa, a także Członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Małgorzata Pruś.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP

Członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Andrzej Sendecki nagrodzili zwycięzców Powiatowych Zawodów Sportowo- Pożarniczych Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, jakie rozegrane zostały 2 września na Stadionie Miejskim w Starachowicach. Spośród 19 drużyn, które wystartowały, najlepsze okazały się zespoły z Mirca (kobiecy) i Michałowa (męski). To one będą reprezentować nasz powiat podczas zmagań wojewódzkich, jakie odbędą się już 9 września br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gloria Victis na starachowickim cmentarzu przy ul. Bugaj władze powiatu uczciły 79.rocznicę wybuchu II wojny światowej. Od godz. 14.00 do 15.00 w sobotę, 1 września, wartę honorową  pełniła tam Jednostka Strzelecka JS 1044 w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

38. rocznica powstania „Solidarności”

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 38. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 31 sierpnia br. przez Komisję Zakładową Pracowników Oświaty NSZZ "Solidarność" w Starachowicach. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod pamiątkowym kamieniem przy Rondzie Solidarności w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

4 Legenda STAR-a w Powiecie Starachowickim

4. edycja zlotu pojazdów zabytkowych, organizowanego przez Starostę Starachowickiego przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki oraz Automobilklubów z Kielc i Starachowic,  rusza już jutro, tj. w sobotę,1 września w mateczniku STAR-a, - w Starachowicach. Przez całe dwa dni będziemy gościć w naszym powiecie załogi pojazdów zabytkowych z maszynami wszelkich marek, ze szczególnym uwzględnieniem STAR-ów. Gośćmi specjalnymi będą dwa kultowe STAR-y z kolekcji Jerzego Mazura, drugiego kierowcy podczas pamiętnego rajdu Paryż - Dakar: Star 266 będący repliką samochodu, który brał wówczas udział w wyścigu oraz Unistar, zgłoszony do tej rywalizacji rok później. Zachęcamy do oglądania wozów!

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Tu Teatr 2k18

Dobiegły końca warsztaty teatralno – taneczne, jakie odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w ramach projektu „TU TEatr 2k18”. Zakończyła je prezentacja uczestników, a także spektakl w wykonaniu wykładowców, jaki odbył się 26 sierpnia w hali spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dzień pieczonego ziemniaka w DPS

Starosta Danuta Krępa odwiedziła we wtorek, 28 sierpnia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, którzy świętowali … dzień pieczonego ziemniaka. W grillu integracyjnym uczestniczyli też: poseł Krzysztof Lipiec i Członek Zarządu Powiatu Małgorzata Pruś.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiatowi nauczyciele z awansami

Troje nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach odebrało we wtorek, 28 sierpnia awanse na stopień nauczyciela mianowanego. Akty nadania wręczyła im osobiście starosta Danuta Krępa, której towarzyszyli: wicestarosta Marek Pawłowski i pozostali Członkowie Zarządu Powiatu tj. Monika Nowak, Andrzej Sendecki i Małgorzata Pruś.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS