Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Coraz bliżej rozbudowy dostępowych sieci szerokopasmowych

Tematowi rozbudowy dostępowych sieci szerokopasmowych w ramach drugiego konkursu POPC Działanie 1.1. służyło poniedziałkowe spotkanie w Starostwie Powiatowym w Starachowicach z udziałem Andrzeja Sztokfisza, zastępcy dyrektora Biura Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz przedstawicielki firmy Nokia. Miało ono na celu zainteresowanie społeczeństwa możliwością przyłączenia się do szerokopasmowej sieci, jaką będzie budować niebawem Nokia, ale także zmobilizowaniu lokalnych operatorów do ujawnienia swych sieci.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

25 lat MiM-u

25 –lecie swej działalności świętowała w niedzielę (11 czerwca) Szkoła Tańca „MiM” w Starachowicach. W jubileuszowym koncercie, który zgromadził tłumy mieszkańców, uczestniczyła także starosta Danuta Krępa. Towarzyszył jej Członek Zarząd Powiatu, Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Jak pokonać SMOGA?

„Jak pokonać SMOGA – czyli jak zachować czyste powietrze wokół nas”- odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy konkursu plastycznego, organizowanego przez Wydział Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Autorów najlepszych prac nagrodziła w piątek, 9 czerwca starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Podsumowali Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

Podsumowanie XV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki „Rodzina Twój bezpieczny świat” w powiecie starachowickim odbyło się w piątek, 9 czerwca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Podczas spotkania z udziałem  starosty Danuty Krępy i wicestarosty Marka Pawłowskiego zaprezentowano działania, realizowane w ramach tej akcji.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Trzymaj formę ponad normę

Monika Nowak, Członek Zarządu Powiatu nagrodziła zwycięzców konkursu plastycznego „Trzymaj formę ponad normę”, organizowanego przez Oddział Rejonowy PCK  oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starachowicach. Rozdanie nagród odbyło się w środę, 7 czerwca na Sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe dyżury prawników

W związku z tym, że w przyszły czwartek (15 czerwca) przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Boże Ciało) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 12 i 13 czerwca.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Odpowiedź Zarządu Powiatu na Stanowisko Zarządu Regionu NSZZ „S”

- Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” na czele z panem Waldemarem Bartoszem jest wprowadzany w błąd, podobnie jak w błąd wprowadzani byli mieszkańcy, czytając w mediach, że Zarząd Powiatu lobbuje za Polsko – Amerykańskimi Klinikami Serca i nie dba o interesy szpitala – mówiła starosta Danuta Krępa na konferencji zwołanej dzisiaj (6 czerwca br.) przez Zarząd Powiatu w odpowiedzi na stanowisko związkowców z 5 czerwca br. Zdaniem starosty konieczne jest spotkanie z przewodniczącym Regionu i wyjaśnienie kwestii, stanowiących podstawę do formułowania tak bardzo krzywdzących i nieprawdziwych zarzutów.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

ĆWICZENIA „RENEGADE - SAREX 17/I

Starostwo Powiatowe w  Starachowicach informuje, że w dniach 6 - 9 czerwca 2017 r. Dowództwo Operacyjne Rodzaju Sił Zbrojnych przeprowadzi ćwiczenia pod kryptonimem „RENEGADE - SAREX 17/I”. Wezmą w nim udział struktury systemu alarmowania i ostrzegania Urzędów Miast i Gmin z terenu całego powiatu. W związku z tym, od 6 do 9 czerwca br. odbywać się będzie głośna próba syren alarmowych na terenie całego powiatu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Srebrny jubileusz chóru „Portamento”

25–lecie działalności artystycznej świętuje w tym roku Chór Kameralny „Portamento”, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Podczas urodzinowego koncertu, jaki odbył się 3 czerwca w hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, nie mogło zabraknąć władz powiatowych. Pięknego jubileuszu gratulowali chórzystom: starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zafundowali ogród pensjonariuszom DPS

Pracownicy rzeszowskiej firmy Pratt &Whitney zupełnie za darmo zaaranżowali  i ozdobili ogród dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. Ponad sto osób przez kilka godzin pracowało nad poprawą estetyki otoczenia placówki. Dlaczego? Bo warto pomagać!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS