Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Nowe książki do szkolnych bibliotek

Sporo wydawniczych nowości trafi w tym roku do szkolnych bibliotek w III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. To efekt starań władz powiatowych o środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Powiat pozyskał  w tym roku 16 tys. zł dofinansowania.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Uwaga na upały

Upały nie odpuszczają. Temperatura w granicach 37 stopni Celsjusza może się utrzymywać nawet do soboty, 5 sierpnia. Nadal obowiązuje ostrzeżenie 3. stopnia w naszym regionie. Zachowajmy ostrożność!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sanepid ostrzega przed upałem.


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Starachowicach radzi jak bezpiecznie przeżyć upalne dni.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

3.Legenda STARa - Zlot Pojazdów Zabytkowych w Powiecie Starachowickim.

W pierwszy weekend września br. odbędzie się III Zlot Pojazdów Zabytkowych Legenda Stara 2017. W Zlocie mogą brać udział właściciele i użytkownicy pojazdów (motocykle, motorowery, skutery i samochody) wyprodukowanych przed 1992 rokiem.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Oddajmy krew w Święto Wojska Polskiego

13 sierpnia w Sanktuarium Matki Bolesnej w Kałkowie – Godowie odbędą się uroczystości patriotyczno – religijne związane ze Świętem Wojska Polskiego. Towarzyszyć im będzie akcja krwiodawstwa, do udziału w której zachęcamy wszystkich mieszkańców. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Chcemy ożywić „LEGENDĘ STARA”

Pamiętacie Państwo wyścigi samochodowe, jakie w latach 70-tych rozgrywane były w Starachowicach? A może posiadacie z nich zdjęcia? Jeśli tak, to zapraszamy do Wydziału Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Chcemy ożywić tamte wspomnienia i podczas tegorocznej edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych 3.LEGENDA STARA nawiązać do tych wydarzeń. Czekamy na Państwa do 15 sierpnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Złote Gody w gminie Mirzec

Blisko 30 par z gminy Mirzec świętowało w ten czwartek, tj. 13 lipca jubileusz: 50, 60 i 65 –lecia pożycia małżeńskiego świętowało W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła im również starosta Danuta Krępa, gratulując pięknej rocznicy i życząc długich lat życia w dobrym zdrowiu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wernisaż wystawy "Wspomnień czar – SHL"

21 lipca w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się wernisaż wystawy  pt. „Wspomnień czar – SHL”. A jest co wspominać, kielecka fabryka SHL działa już nieprzerwanie od 100 lat, a jej losy związane są również ze Starachowicami. To właśnie tam produkowano kabiny montowane  w pierwszych ciężarówkach STAR 20, 21, 25, a od przełomu lat 60 i 70 XX w. nadbudowy różnego przeznaczenia.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Partnerstwo na rzecz e-Geodezji

W partnerstwie z Powiatem Skarżyskim oraz Koneckim, władze Powiatu Starachowickiego realizować chcą projekt „e- Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego”, finansowany ze środków zewnętrznych w tym Regionalnego Programu Operacyjnego.  Zgodę na przystąpienie Powiatu do uczestnictwa w projekcie w charakterze partnera wyraziła w poniedziałek, 10 lipca Rada Powiatu w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

I Starachowicka Strzała zakończona sukcesem

Blisko 150 kolarzy, ok. 50 uczestników parady w tym sam Zenon Jaskuła, wicemistrz olimpijski, wicemistrz świata i trzeci kolarz Tour de France, a do tego trzy dystanse – MTB, mini oraz królewski. I Starachowicka Strzała okazała się strzałem w dziesiątkę. Sobotni wyścig cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno rowerzystów, jak i samych mieszkańców. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że doczeka się on kolejnej odsłony w następnym roku. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS