Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Szpital nie będzie zamykał oddziałów

Pełniąca obowiązki dyrektor szpitala Katarzyna Arent zdementowała plotki o zamykaniu oddziałów w starachowickiej lecznicy. Poza oddziałem reumatologicznym, który musiał zawiesić swoją działalność z powodu braków w kadrze lekarskiej, nie ma takiego zagrożenia w żadnej innej komórce.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Biała Niedziela

Starosta Danuta Krępa wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem, dyrektor szpitala Katarzyną Arent oraz Lucyną Młynek-szefową starachowickiego klubu "Amazonek"  zaprasza mieszkańców do udziału w „Białej Niedzieli”, prozdrowotnej imprezie, która odbywać się będzie 20 maja br. na placu Pod Skałkami w Starachowicach. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji, zasięgnąć porad w kwestiach zdrowotnych, wysłuchać wykładu na temat chorób układu krążenia, wziąć udział w konkursach o tematyce profilaktycznej, a przy okazji spędzić czas miło razem z rodziną.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z wizytą w ministerstwach

Na temat konieczności przeniesienia oddziału zakaźnego do nowej lokalizacji w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach i rozwoju powiatowej infrastruktury sportowej starosta Danuta Krępa rozmawiała z ministrem Markiem Suskim, szefem Gabinetu Prezesa Rady Ministrów oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki,  Jarosławem Stawiarskim.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przekazanie wozu dla OSP Ostrożanka

Starosta Danuta Krępa została matką chrzestną „Ostrego”, wozu bojowego, jaki  w dniu strażackiego święta trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrożance. W uroczystym przekazaniu pojazdu uczestniczyli również poseł Krzysztof Lipiec, wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, zastępca świętokrzyskiego komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach Robert Sabat, komendant powiatowy PSP w Starachowicach Wiesław Ungier, wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, a także samorządowcy oraz mieszkańcy tej gminy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Trwa nabór projektów do Programu Razem Bezpieczniej na 2018 r.

Rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa w ramach Programu "Razem Bezpieczniej" na rok 2018. Można je składać do 21 maja br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wiwat Maj, 3 Maj!

Władze powiatu uczciły 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbyły się tradycyjnie w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Tort dla Niepodległej

Starosta Danuta Krępa częstowała w Dzień Flagi RP „tortem dla Niepodległej” wszystkich, którzy przyszli na rynek by wspólnie świętować to wydarzenie. Na uczestników czekały także występy dziecięcego zespołu folklorystycznego „Kukułeczka” i wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

VII Noc Muzeów w Starachowicach

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na VII już Noc Muzeów, która odbędzie się 19 maja br. Tegorocznej imprezie przyświecać ma hasło "Niepodległa". Oprócz koncertu S.H.A. czyli dwóch wokalistek - Susanny Jarej i Hanki Wójciak, odbędzie się finał konkursu „Niepodległa – Tak ją czuje” w budynku Hali Lejniczej. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

XIX Jarmark u Starzecha

26 maja br.  na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się XIX już Jarmark u Starzecha. To cykliczne wydarzenie ma charakter święta Powiatu Starachowickiego. Nie zabraknie na nim artystycznych, sportowych, a nawet kulinarnych przeglądów gmin. Tegoroczną nowością będzie Turniej Gmin „Między nami gminami”, a gwiazdą wieczoru - wybrany przez Państwa w plebiscycie - Rafał Brzozowski.

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Strażacy uczcili Dzień Flagi RP

Uroczystym apelem z okazji Dnia Flagi RP i zmianą służby inaugurującą Dni Ochrony Przeciwpożarowej rozpoczęły się dzisiaj (2 maja) obchody Dnia Flagi w naszym powiecie. Starosta Danuta Krępa dziękowała strażakom za ich codzienną służbę i za ich świadectwo przywiązania do Rzeczypospolitej. Przypominamy, że o godz. 16.00 na Rynku w Starachowicach, starosta częstować będzie mieszkańców tortem dla Niepodległej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS