23°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1010 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
24 °C 26 °C 28 °C 28 °C 19 °C
16 °C 13 °C 14 °C 18 °C 12 °C
środa, 7 sierpnia 2019 15:00

Zaczęło się odliczanie przed 5. LEGENDĄ STARa, zlotem pojazdów zabytkowych organizowanym przez Powiat Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, starachowickiej delegatury Kieleckiego Automobilklubu oraz kieleckiego Stowarzyszenia SHL Historia i Fakty. Tegoroczna impreza trwać będzie  2 dni, rozpocznie się 31 sierpnia (sobota), natomiast zakończy 1 września (niedziela). Szczegóły prezentujemy poniżej.


czwartek, 1 sierpnia 2019 13:20

Do 1 września br. można nadsyłać zgłoszenia do plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”, organizowanego przez samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Ma on na celu uhonorowanie instytucji pomocy społecznej, stowarzyszeń, ale także osób fizycznych szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, ubogich, niezaradnych życiowo oraz osób starszych, niepełnosprawnych i bezdomnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.


czwartek, 1 sierpnia 2019 13:07

O przyczynach występowania wypadków drogowych, konkretnych miejscach gdzie do nich dochodzi, a także sposobach ich unikania rozmawiali seniorzy podczas spotkania, jakie odbyło się 1 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jego uroczystego otwarcia dokonał wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


poniedziałek, 29 lipca 2019 12:45

1 sierpnia br. o godz. 17.00 na terenie całego województwa świętokrzyskiego przeprowadzony zostanie trening wojewódzki systemu alarmowania ludności, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowania. Ma on na celu praktyczne sprawdzenie uruchamiania i działania syren alarmowych, a jednocześnie upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


poniedziałek, 22 lipca 2019 12:48

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w warsztatach w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego odbędzie się w czwartek 1 sierpnia 2019 r. o godz. 9:00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach.


czwartek, 18 lipca 2019 13:45

„Młodzi, aktywni, kreatywni–polsko-ukraiński dialog kulturowy” – to tytuł projektu realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach w partnerstwie z Barskim College'm Transportu i Budownictwa Narodowego Uniwersytetu Transportu. Ma on na celu wzmocnienie współpracy między Polską i Ukrainą, a także rozszerzenie współpracy pomiędzy Powiatem Starachowickim i Rejonem Barskim. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, wspierającej bezpośrednie kontakty oraz współpracę młodzieży polskiej i ukraińskiej na rzecz budowania przyjaznych, dobrosąsiedzkich relacji między społeczeństwami obu krajów.


środa, 17 lipca 2019 15:57

W najbliższy piątek, tj. 19 lipca br. biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne. Tych, którzy chcieliby skorzystać z porad zapraszamy już w poniedziałek, 22 lipca br. Przypominamy, że Powiatowy Rzecznik Konsumentów przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach pracy starostwa tj. od godz. 7.30 do godz. 15.30 w pokoju 212 ( II piętro). Zachęcamy do skorzystania!


piątek, 12 lipca 2019 08:22

Ponad pół mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych i ponad 2 mln 280 tys. zł z programu usuwania klęsk żywiołowych trafi do naszego powiatu na przebudowę oraz remonty dróg powiatowych. 11 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Starachowicach doszło do podpisania umów pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek a reprezentującymi Powiat Starachowicki: starostą Piotrem Babickim i wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim na dofinansowanie czterech rozpoczętych już inwestycji w gminie Mirzec i gminie Pawłów.


czwartek, 11 lipca 2019 11:16

W najbliższą niedzielę, tj. 14 lipca br. w Kinie Kultura (Starachowickie Centrum Kultury) odbędzie się prapremiera filmu animowanego, stworzonego przez uczestników warsztatów animacji poklatkowej, zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach i działające przy nim Stowarzyszenie Promocji Talentów. Seans rozpocznie się o godz. 17.00, wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy! 


piątek, 5 lipca 2019 11:13

Władze powiatu uczciły pamięć mieszkańców Boru Kunowskiego, którzy w bestialski sposób zostali zamordowani przez hitlerowców 4 lipca 1943 r. W uroczystościach, jakie odbyły się w miejscu ich egzekucji, uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski.