4°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1000 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
4 °C 1 °C 1 °C 1 °C 2 °C
0 °C -1 °C -1 °C -1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 4 maja 2020 14:38

Władze powiatu uczciły 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z powodu pandemii koronawirusa uroczystość miała inną oprawę niż zwykle. Mieszkańcy uczestniczyli w niej za pośrednictwem internetu, a składanie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości odbywało się indywidualnie.


wtorek, 28 kwietnia 2020 18:15

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza  dzieci i młodzież szkolną, a pośrednio również rodziców i opiekunów do udziału w konkursie plastycznym „#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski”. Na laureatów czekają nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Termin składania prac mija 30 czerwca br.


wtorek, 28 kwietnia 2020 16:30

Co roku, 28 kwietnia czcimy pamięć o bohatersko przeprowadzonej akcji rozbicia niemieckiej straży leśnej przez partyzantów z oddziału Antoniego Hedy ,,Szarego” w Marculach. Także teraz, mimo wyjątkowych okoliczności, pamiętamy o tych wydarzeniach. Przewodniczący Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Kazimierz Dziekoński złożył dziś kwiaty pod pomnikami bohaterów: generała Antoniego Hedy ,,Szary", Antoniego Wyporka ,,Sępa" i porucznika Eugeniusza Flisa ,,Robura”.


wtorek, 28 kwietnia 2020 13:04

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa rozpoczęło kampanię informacyjną "Kupuj świadomie - Produkt polski". Ma ona na celu zwiększenie wiedzy Polaków na temat znaczenia  świadomych decyzji zakupowych, zwłaszcza w tak trudnym czasie, jak pandemia wirusa SARS – CoV – 2. Ponizej pismo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tej sprawie.


piątek, 24 kwietnia 2020 15:51

Starosta Piotr Babicki wspólnie z Prezydentem Markiem Materskiem zapraszają do wzięcia udziału we mszy świętej za Ojczyznę transmitowanej z kościoła pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Nabożeństwo odbędzie się 3 maja o godz. 12.00. Wiązanki kwiatów można będzie składać indywidualnie przez cały dzień pod Pomnikiem Niepodległości. Przeżyjmy ten dzień wyjątkowo, w tym wyjątkowym czasie, ale w poczuciu wspólnoty.


piątek, 24 kwietnia 2020 10:15

Starostwo Powiatowe w Starachowicach nie zmienia zasad swojego dotychczasowego funkcjonowania. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem, nadal podstawową formą kontaktu z urzędem pozostaje kontakt telefoniczny, drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem platformy ePUAP. Wyjątkiem są sprawy niezbędne z zakresu komunikacji i budownictwa, które od środy załatwia się osobiście, ale po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.


piątek, 17 kwietnia 2020 18:02

W związku z medialną oceną sytuacji finansowej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach po przekształceniu go w jednoimienny szpital zakaźny dokonywaną przez Posła na Sejm RP Krzysztofa Lipca i grupę radnych PiS, oświadczamy, co następuje:


piątek, 17 kwietnia 2020 18:00

Stowarzyszenie byłych żołnierzy „Rezerwa” w Starachowicach dezynfekuje przestrzeń publiczną w powiecie starachowickim. 17 kwietnia br., akcji odkażania poddane zostało starostwo powiatowe, a w kolejce czekają kolejne budynki użyteczności publicznej.


piątek, 17 kwietnia 2020 12:55

Epidemia koronawirusa nie zatrzymała inwestycji drogowych w powiecie starachowickim. Prace odbywają się zgodnie z harmonogramem, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych. Starosta Piotr Babicki wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Jerzym Materkiem monitorowali w zeszłym tygodniu stan zaawansowania inwestycji na drogach powiatowych w Adamowie.


piątek, 17 kwietnia 2020 12:51

Powiat Starachowicki zakupił 40 laptopów, które mają wspomagać uczniów szkół powiatowych w zdalnym kształceniu. Komputery zostały już przekazane do szkół, skąd będzie mogła wypożyczać je młodzież.