Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

"TY - TO -TE" Wernisaż wystawy Katarzyny Gritzmann

W najbliższy czwartek, tj. 8 lutego br. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Katarzyny Gritzmann "TY-TO-TE" PorteTY - miasTO - TEchnika. Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy z książnicą. Zapraszamy wszystkich na salę wystaw Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Kochanowskiego 5). Wstęp wolny.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wyniku otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych

Zarząd Powiatu Starachowickiego zatwierdził wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu w 2018 r. we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W tym roku na konkurs wpłynęły 92 oferty, z czego Komisja wybrała 68 najkorzystniejszych, na łączną kwotę 189 tys. zł.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kolejny bal za nami

Kolejni uczniowie naszej placówki bawili się na studniówce w ubiegły weekend. 27 stycznia br. swój pierwszy prawdziwy bal przeżyła młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Dobrej zabawy życzył im wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XL Sesja Rady Powiatu w Starachowicach

W najbliższą środę, tj. 31 stycznia br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach (ul. W. Borkowskiego 4) odbędzie się XL Sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, a jego porządek przedstawiamy poniżej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przejście nad torami kolejowymi drogowym priorytetem Powiatu

Budowa przejścia nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich będzie jednym z największych przedsięwzięć drogowych realizowanych przez Powiat Starachowicki o strategicznym znaczeniu dla usprawnienia komunikacji i bezpieczeństwa w mieście. Jeszcze w tym roku ogłoszony ma zostać przetarg na wykonanie tego zadnia. Sama realizacja tej inwestycji miałaby potrwać od marca 2019 r. do końca czerwca 2020 r.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w powiecie

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich gościł 22 stycznia br. w naszym powiecie. Podczas swojej wizyty zwiedził Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie stawiany za wzór dobrych praktyk w naszym regionie, a potem spotkał się z mieszkańcami w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z życzeniami dla babć oraz dziadków

Starosta Danuta Krępa złożyła wizytę podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, składając im ciepłe życzenia z okazji przypadających 21 i 22 stycznia Dni Babci i Dziadka.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sezon studniówek już rozpoczęty!

W zeszłą sobotę tj. 20 stycznia br. swoje bale maturalne mieli uczniowie: II oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, a także Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak odwiedziła III LO, życząc młodzieży udanej i niezapomnianej zabawy. Z kolei Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Margulą gościli u uczniów II LO.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Przypominamy o odśnieżaniu chodników

Przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązku odśnieżania chodników. Obowiązek ten dotyczy właścicieli wszystkich nieruchomości, niezależnie od ich przeznaczenia i sposobu użytkowania. Nie ma znaczenia czy działka granicząca z chodnikiem jest zabudowana ani czy właściciel zamieszkuje posesję.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS