Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

W trosce o rozwój wysokiej jakości usług społecznych w powiecie

Stworzeniu spójnej wizji rozwoju usług społecznych i wyznaczeniu kierunków rozwoju Ekonomii Społecznej w celu łatwiejszego aplikowania o środki Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 służyło kolejne spotkanie sygnatariuszy porozumienia na rzecz rozwoju Ekonomii Społecznej w Powiecie Starachowickim. Powiat czyni starania by wspólnie z Gminą Starachowice i Gminą Mirzec wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie projektu na rozwój wysokiej jakości usług społecznych (poddziałanie 9.2.1).

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

WOT w byłym starostwie?

Budynek po Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Starachowicach został wstępnie zakwalifikowany do dyslokacji jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej w Starachowicach. Informację tej treści przekazał staroście kpt. Piotr Rokita z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Depozyty przechowywane w Biurze Rzeczy Znalezionych w Starachowicach

Jeśli zgubiłeś coś wartościowego na terenie Powiatu Starachowickiego i nie wiesz gdzie szukać, sprawdź w Biurze Rzeczy Znalezionych, które mieści się w pokoju 118 (Wydział Organizacyjny) Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Poniżej prezentujemy wykaz rzeczy, znajdujących się aktualnie w Biurze.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe dyżury prawników

W związku z tym, że 15 sierpnia br. przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Święto Wojska Polskiego) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 14 i 17 sierpnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

WEZWANIE do odbioru rzeczy znalezionej

WEZWANIE do odbioru rzeczy znalezionej

 Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 r., poz. 397), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta nie jest znana, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru roweru koloru srebrno-niebieskiego, z żółtymi napisami na ramie GTI YUKON, przechowywanego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach.
Termin odbioru ww. rzeczy upływa  26.07.2019 r.

kategoria: Aktualności

Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni

„Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni” – to tytuł projektu, jaki będzie realizowany od września do grudnia br. w Technikum nr 2 Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach w ramach rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +”. Powiat dostanie na niego ponad 8 tys. zł dotacji.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowe książki do szkolnych bibliotek

Sporo wydawniczych nowości trafi w tym roku do szkolnych bibliotek w III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. To efekt starań władz powiatowych o środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Powiat pozyskał  w tym roku 16 tys. zł dofinansowania.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Uwaga na upały

Upały nie odpuszczają. Temperatura w granicach 37 stopni Celsjusza może się utrzymywać nawet do soboty, 5 sierpnia. Nadal obowiązuje ostrzeżenie 3. stopnia w naszym regionie. Zachowajmy ostrożność!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sanepid ostrzega przed upałem.


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Starachowicach radzi jak bezpiecznie przeżyć upalne dni.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Oddajmy krew w Święto Wojska Polskiego

13 sierpnia w Sanktuarium Matki Bolesnej w Kałkowie – Godowie odbędą się uroczystości patriotyczno – religijne związane ze Świętem Wojska Polskiego. Towarzyszyć im będzie akcja krwiodawstwa, do udziału w której zachęcamy wszystkich mieszkańców. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS