12°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1015 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
16 °C 21 °C 23 °C 24 °C 23 °C
6 °C 6 °C 11 °C 13 °C 13 °C
piątek, 4 października 2019 08:41

3 października br., w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Świętokrzyska koalicja seniorów- Etap II Przepisy na bezpieczeństwo”, realizowanego przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki w partnerstwie m.in. z Powiatem Starachowickim. Z tej właśnie okazji gościliśmy w naszym powiecie seniorów z całego regionu. Mieli oni okazję zwiedzić nasze muzeum i uczestniczyć w przygotowanym dla nich bloku profilaktycznym.


środa, 2 października 2019 13:12

We wtorkowe południe 1 października w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Niewidomych koło w Starachowicach. Na ręce Prezes Izabeli Wałędze najlepsze życzenia i podziękowania za pracę na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących złożył Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek.


środa, 2 października 2019 12:36

27 września minęła 80 rocznica utworzenia "Szarych Szeregów". Uroczysty apel Hufca Starachowice na placu pod skałkami zainaugurował nowy rok harcerski. Podczas apelu odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom gry „Niepokonani 1939-45”. Ponad 200 osób zmagało się konkurencjami które mieściły się na 14 punktach na terenie całego miasta. Punkty opierały się na rzeczywistych wydarzeniach które rozgrywały się w Starachowicach w czasie II Wojny Światowej. Starosta Starachowicki Piotr Babicki podziękował zgromadzonym harcerkom i harcerzom, za uczczenie w tak niecodzienny sposób tej ważnej dla całego polskiego narodu rocznicy.


środa, 2 października 2019 12:31

W piątek 27 września br. w  Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach Starosta Starachowicki Piotr Babicki przy kontrasygnacie Skarbnik Powiatu Magdaleny Zawadzkiej podpisał umowę na dofinansowanie Domów Pomocy Społecznej. Łącznie Powiat Starachowicki otrzymał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek 139 280 zł.


poniedziałek, 30 września 2019 14:40

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski uczestniczył w uroczystych obchodach 80. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, jakie odbyły się 27 września br. przy Panteonie Polskiego Państwa Podziemnego, a później na leśnej polanie, przy kapliczce św. Jacka w Wąchocku. Ich organizatorem był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, koła w Wąchocku oraz Starachowicach. 


środa, 25 września 2019 11:12

W najbliższy czwartek, tj. 26 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XIII sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie na żywo transmitowane na na stronie internetowej powiatu http://powiat.starachowice.pl/?pid=65. Porządek sesji prezentujemy poniżej.

 

 


wtorek, 24 września 2019 15:40

W poniedziałek 23 września br. Starosta Starachowicki Piotr Babicki wziął udział w obchodach 100-lecia powołania Służb Sanitarnych. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP Maria Zuba, Jolanta Solecka z Narodowego Instytutu Zdrowia oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik. Na ręce Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Jarosława Ciury starosta starachowicki złożył życzenia i podziękowania za sumienną pracę dla wszystkich pracowników służby sanitarnej.

 


wtorek, 24 września 2019 15:23

W okolicach Harcerskiego Ośrodka „Lubianka” odbyły się XIII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego oraz Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek. W zawodach zorganizowanych 20 września 2019 r. wzięło udział 24 drużyn z całego województwa świętokrzyskiego. Zespoły rywalizowały w trzech kategoriach o puchar Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego.


wtorek, 24 września 2019 15:11

W piątek 20 września br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbyło się spotkanie w ramach projektu pt. „Innovative teaching methods - a way to reduce pupils absence („Innowacyjne metody nauczania drogą do zredukowania absencji uczniów”) podsumowujące wizytę zagranicznych gości w Polsce. W spotkaniu wziął udział wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski.


poniedziałek, 16 września 2019 15:04

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się spotkanie podczas którego promesy na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Czek na kwotę 3 600 000 zł odebrał z rąk Wojewody Starosta Starachowicki Piotr Babicki.