Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Warto postawić na niepełnosprawnych

O możliwościach zatrudniania osób niepełnosprawnych i płynących z tego korzyściach dla pracodawców mówiono podczas spotkania z udziałem władz powiatowych, a także przedstawicieli Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i Powiatowego Urzędu Pracy, jakie odbyło się 16 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie

26 lutego br. rusza w naszym powiecie kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 22 marca br. Obowiązek stawienia się przed komisją lekarską dotyczy 525 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 1999 roku.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Starachowicka Kolej Wąskotorowa wzorem dla innych kolejek.

"Przyznam szczerze, że kolejka starachowicka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Właśnie poprzez historię swojej reaktywacji wbrew wszelkim przeciwnościom losu i skromność zaplecza oraz taboru.  Niech będzie ona  przykładem tego, że nie ma rzeczy niemożliwych." - Bartosz Sojda, "Starachowicka lekcja" - KolejLubelska.net.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Ferie w powiecie

Zimowy Wjazd do Huty 2018 i kreaTYwne ferie w MDK – to propozycje powiatowych placówek na zajęcia feryjne dla dzieci. Tak jak co roku przygotowały one bogatą ofertę, tak aby spędzony tu czas był dla nich równie beztroski i radosny, co ciekawy i twórczy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Aktualne oferty pracy i stażu w powiecie

Poniżej prezentujemy aktualne oferty pracy i stażu w Powiecie Starachowickim. Informacji na ten temat udziela Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach, ul. Radomska 76, informacja tel. (041) 276-62-01.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mistrzynie powiatu w siatkówce

Dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach znów mistrzyniami powiatu w siatkówce. Podczas piątkowego turnieju szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt, pokonały drużyny z innych placówek w powiecie. Dekoracji zwycięzców dokonała Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie starachowickim

Od 1 stycznia 2018 r. Powiat Starachowicki świadczy nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców w czterech punktach. Dwa z nich mieszczą się w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, przy ul. Borkowskiego 4 (pokój 124), a dwa pozostałe w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, przy ul. Radomskiej 45. Poniżej prezentujemy zasady udzielania pomocy i harmonogram dyżurów radców prawnych i adwokatów.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Szpital bez dofinansowania na sprzęt kardiologiczny

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach nie otrzyma dofinansowania na zakup sprzętu kardiologicznego, o które starał się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020. Zdecydował tak Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, rozstrzygając konkurs z działania 7.3 RPO – „Infrastruktura zdrowotna i społeczna". Władze powiatu zapowiedziały, że będą się odwoływać.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zakończyli sezon studniówek

Bale młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach zakończyły sezon studniówek w naszym powiecie. Starosta Danuta Krepa odwiedziła licealistów „Jedynki”, którzy bawili się w Hotelu Europa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Słynne zawody łazików marsjańskich w naszym muzeum!

Powiat Starachowicki będzie współorganizatorem największego wydarzenia robotyczno – kosmicznego w Europie – European Rover Challenege. Słynne zawody łazików marsjańskich, które gromadzą najlepsze drużyny konstruktorskie z całego świata oraz dziesiątki tysięcy widzów, odbędą się u nas, na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS