Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Zbliża się „3. Legenda STAR-a”

Zaczęło się odliczanie przed 3. Legendą STAR-a – Zlotem Pojazdów Zabytkowych, jaki już po raz trzeci organizuje Powiat Starachowicki. Impreza trwać będzie trzy dni: 1-2-3 września. Rozpocznie się w piątek na terenie Muzeum Przyrody i Techniki, a na sobotę i niedzielę przewidziane są parady uliczne, pokazy miejskie i konkursy. Zachęcamy mieszkańców, posiadających auta o ponad 25-letnim stażu o wyciagnięcie ich z garaży i udział w zlocie. Przyjeździe Państwo 2 września na parking przed Starostwem Powiatowym i „pokażcie, co macie”. Wybierzemy perełki, produkcji polskiej, radzieckiej i NRD-owskiej...

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Pragnę zwyciężać” w Starachowicach

Wyjątkowa wystawa fotograficzna pn. „Pragnę zwyciężać”, ukazująca zmagania polskiej ekipy podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Austria 2017 została uroczyście otwarta w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. To ukłon w stronę niepełnosprawnych, którzy dla wielu mogą stanowić wzór tego jak żyć i  pokonywać bariery, jak podkreślała starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

VI Festiwal Blues pod Piecem

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Blues pod Piecem. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia odbędzie się VI odsłona popularnej imprezy organizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, pod patronatem starosty Danuty Krępy. Na scenie wystąpią tym razem: CHEAP TOBACCO, DAMIAN LUBER & JACEK SZUŁA BAND, a także MACIEJ LIPINA&SKAZANI NA BLUESA.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Patriotyczne śpiewanie w Mircu

I Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej, połączony z rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego „Historia w obiektywie  aparatu do roku 1989”, odbył się 20 sierpnia w Zespole Szkół w Mircu. Występom artystów przysłuchiwał się Członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wyjątkowa wystawa promująca dokonania niepełnosprawnych sportowców

Na wtorek, 22 sierpnia br. planowane jest otwarcie wyjątkowej wystawy fotograficznej pn. „Pragnę zwyciężać” w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. To swoisty dokument podsumowujący zmagania polskiej ekipy podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Austria 2017, wykonany przez znakomitego fotografa i fotoreportera sportowego – Adama Nurkiewicza. Organizatorem wystawy jest PFRON.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Świętokrzyski Anioł Dobroci” – kto nim zostanie?

Do 31 sierpnia br. można nadsyłać zgłoszenia do plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”, organizowanego przez samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Ma on na celu uhonorowanie instytucji pomocy społecznej, stowarzyszeń, ale także osób fizycznych szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, ubogich, niezaradnych życiowo, a także osób starszych, niepełnosprawnych, bezdomnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Święto Wojska Polskiego w Starachowicach

Żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny oraz tych, którzy bronili i bronią jej suwerenności wspominaliśmy we wtorek, 15 sierpnia br. podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Starachowicach. Delegacji władz powiatowych przewodziła starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

74. rocznica rozbicia więzienia niemieckiego w Starachowicach

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w obchodach 74. rocznicy rozbicia niemieckiego więzienia przez Oddział Partyzancki Antoniego Hedy -“Szarego”, jakie odbyły się 13 sierpnia w Starachowicach. Wspólnie z Moniką Nowak, Członkiem Zarządu Powiatu uczestniczyła w mszy świętej, a potem złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą brawurową akcję „Szaraków”.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kombatanci obradowali

Omówieniu spraw przyjęć do lekarzy specjalistów osób posiadających status kombatanta albo osoby represjonowanej oraz ich uczestnictwa  w sierpniowo – wrześniowych uroczystościach patriotycznych poświęcone było wtorkowe posiedzenie (8 sierpnia br.) Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, w którym uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rusza budowa ronda

Rusza budowa długo wyczekiwanego ronda u zbiegu ulic: Iglastej i Szkolnej w Starachowicach. Dzisiaj, tj. 8 sierpnia br., w obecności wicestarosty Marka Pawłowskiego, przekazano już plac budowy firmie Budromost, która zajmie się wykonawstwem. Prace potrwają do 15 listopada br. Inwestycja będzie kosztować niespełna 2,5 mln zł i zostanie zrealizowana w całości ze środków własnych Powiatu Starachowickiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS