Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Partyzancka Droga Krzyżowa

Ponad 300 osób uczestniczyło w XVIII Partyzanckiej Drogi Krzyżowej, która przeszła leśnymi ścieżkami 28 października br., w 74 rocznicę bitwy na Wykusie. Patronem tegorocznej uroczystości była Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Modlitwie przewodniczył kapłan z parafii Wszystkich Świętych ze Starachowic ks. Mirosław Jakubiak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Aktualne oferty pracy i stażu w powiecie

Poniżej prezentujemy aktualne oferty pracy i stażu w Powiecie Starachowickim. Informacji na ten temat udziela Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach, ul. Radomska 76, informacja tel. (041) 276-62-01.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe dyżury w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

W związku z tym, że w najbliższą środę tj. 1 listopada przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Wszystkich Świętych) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 31 października, a także 2 i 3 listopada br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wyposażą gabinety profilaktyki zdrowotnej w szkołach

Ponad 21 tys. zł dofinansowania na zakup wyposażenia do gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach otrzymał Powiat Starachowicki. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej Ministerstwa Zdrowia, trafiły do nas za pośrednictwem Wojewody.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Bieg Niepodległościowy w Skarżysku-Kamiennej

12 listopada br. na ulicach Skarżyska – Kamiennej odbędzie się druga edycja Powiatowego Biegu Niepodległościowego. To doskonały sposób, aby w aktywny i radosny sposób uczcić 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Kolejna nowatorska operacja w PZOZ!

Nowatorski system stabilizacji wykorzystywany przy złamaniach kręgosłupa w odcinku piersiowym zastosowano niedawno na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej z Pododdziałem Endoprotezoplastyki i Pododdziałem Chirurgii Kręgosłupa starachowickiego szpitala. To pierwszy tego rodzaju zabieg w PZOZ Starachowice.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Utrudnienia w kontakcie z Wydziałem Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska

W związku z prowadzonym remontem w Wydziale Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego mogą wystąpić utrudnienia w kontakcie telefonicznym z pracownikami tego wydziału. Do zakończenia prac, tj. do 24 listopada br. prosimy o kontakt pod nr tel - 41 276-09-35.
Za wynikłe utrudnienia, przepraszamy

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

20 lat CKP w Starachowicach

20–lecie swej działalności świętowało 20 października br. Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły dyrekcji władze powiatu: starosta Danuta Krępa i Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konsultacje projektu uchwały - Rocznego programu współpracy powiatu starachowickiego z organizacjami

Konsultacje projektu uchwały - Rocznego programu współpracy powiatu starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok.

Sciągnij plik (280,67 kB):

Roczny-Program.pdf

Sciągnij plik (59,01 kB):

Zarzdzenie-Nr-65.pdf
kategoria: Aktualności

Konserwacja zbiornika Lubianka

Trwają prace konserwacyjne zbiornika wodnego Lubianka. Mają one na celu uporządkowanie i przygotowanie terenu pod remont zapory, jaki został zaplanowany na 2018 r.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS