Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

ŚDS ma już nowy samochód

Nowy mikrobus, przystosowany specjalnie do przewozu osób niepełnosprawnych, przekazano 11 grudnia br. Środowiskowemu Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. Auto kosztowało niespełna 130 tys. zł. W pozyskaniu pieniędzy na jego zakup pomógł Powiat Starachowicki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XIV Targi Rękodzieła

Blisko dwudziestu rękodzielników prezentowało swoje wyroby podczas XIV Targów Rękodzieła organizowanych przez Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała w sobotę, 9 grudnia Starosta Starachowicki Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe niepełnosprawnych

Starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Andrzejem Sendeckim uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych „Radość” oraz Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Świetlica „Motylkowe Wzgórze”,  jakie odbyło się 8 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wigilia u Amazonek

Starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak wzięła udział wigilijnym spotkaniu starachowickiego Klubu Amazonek, które odbyło się 7 grudnia br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Czas miło upłynął na wspólnym składaniu życzeń oraz śpiewaniu kolęd.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

22 grudnia i 2 stycznia starostwo będzie nieczynne

Ważna informacja dla petentów Starostwa Powiatowego w Starachowicach. 2 stycznia 2018 r. (wtorek) urząd będzie NIECZYNNY. Jednocześnie przypominamy o zamknięciu starostwa także 22 grudnia br. (piątek). Za utrudnienia przepraszamy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

WOT wizytował nasze obiekty

Przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej zainteresowani trzema obiektami w naszym powiecie. Podczas swojej wizyty w Starachowicach odwiedzili strzelnicę, budynek starego szpitala i dawną siedzibę starostwa, przy ulicy Oświatowej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowy wóz dla straży

O nowy samochód ratowniczo – gaśniczy wzbogaciła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. W jego zakupie pomógł Powiat Starachowicki, który przekazał na ten cel prawie 100 tys. zł. Wóz będzie wszechstronnie wykorzystywany, począwszy od gaszenia pożarów - poprzez likwidację skutków wypadków drogowych i usuwanie zagrożeń chemiczno - ekologicznych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wyniki otwartego konkursu na realizację zadań zleconych organizacjom pozarządowym

Uchwała w sprawie zatwierdzenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego zleconego przez Powiat do realizacji organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art.3, ust.3 ustawy z dn. 24 kwietnia 2003r o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w zakresie powierzenia prowadzenia 2 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018r

Sciągnij plik (809,47 kB):

Uchwala-Nr-170.pdf

Sciągnij plik (553,97 kB):

Uchwala-Nr-172.pdf

 

 

 
kategoria: Aktualności

Zgłoś się do programu pilotażowego LEGIA AKADEMICKA

Ministerstwo Obrony Narodowej przywraca ideę ochotniczego szkolenia studentów. „Legia Akademicka” to pilotażowy program skierowany do studentów. Szkolenie będzie się składać z części teoretycznej, realizowanej na uczelniach w trakcie roku akademickiego i części praktycznej, realizowanej w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych. Zachęcamy do skorzystania.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zrób pierwszy krok do zawodowej służby wojskowej

Masz ukończone 18 lat i nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, a masz aspiracje by zostać zawodowym żołnierzem? Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach prowadzi nabór do służby przygotowawczej z przeznaczeniem do korpusu szeregowych, na I turnus w 2018 roku. Zadzwoń lub przyjdź!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS