Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

kategoria: Aktualności

II miejsce Ekomuzeum w 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa

Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach zostało wyróżnione za organizację wydarzeń w ramach jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Było na drugim miejscu pośród placówek z województwa świętokrzyskiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

20–lecie Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus

20–lecie swej działalności świętowało 17 listopada br. Stowarzyszenie Niepełnosprawni Plus w Starachowicach. Uroczystość zbiegła się w czasie z jubileuszem 40 –lecia pracy na rzecz osób niepełnosprawnych jego prezes – Alicji Czarneckiej. W imieniu władz powiatowych uczestniczyła w niej Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Pływackie mistrzostwa „Sprawni razem”

Już po raz 25. osoby niepełnosprawne z naszego regionu rywalizowały w Starachowicach podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu „Sprawni razem”, organizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach. Zawody odbyły się 16 listopada br. na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Objęła je patronatem Starosta Starachowicki Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

„Magia Powiatu Starachowickiego”

Za nami X, jubileuszowa edycja konkursu fotograficznego „Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”, organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego Danuty Krępy. 16 listopada br. w Muzeum Przyrody i Techniki odbyła się wystawa pokonkursowa, na której nagrodzono zwycięzców.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Potrzebuję rodziców od zaraz

W województwie świętokrzyskim żyje ponad 600 dzieci, dla których potrzeba rodzin zastępczych. Tylko w naszym powiecie z tej formy tymczasowej opieki korzysta obecnie 146 dzieci. Potrzeba jednak kolejnych rodzin, które stworzyłyby dla nich zastępczy dom. Do rodzicielstwa zastępczego zachęcali dziś (16 listopada) pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, wspólnie z prowadzącymi takie rodziny. W konferencji prasowej, zorganizowanej w Starostwie Powiatowym przez PCPR, uczestniczył także Wicestarosta Marek Pawłowski. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego w Powiecie Starachowickim

Starosta Starachowicki Danuta Krępa będzie gospodarzem najbliższego Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego, który odbędzie się 21 listopada (wtorek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Polepsza się infrastruktura drogowa

Kolejne drogi w naszym powiecie udało się przebudować dzięki funduszom z rządowego Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 -2019. Oko cieszą dziś inwestycje w gminie Mirzec i Brody, na drogach: Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec i Krynki – Brody, które wizytowała starosta Danuta Krępa wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wyróżnienie dla naszej gęsiny

Gęś nadziewana owocami , przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” ze Stykowa, reprezentujące Powiat Starachowicki zdobyła wyróżnienie na Wojewódzkim konkursie na potrawę z gęsi kieleckiej „Smaki Gęsiny”. Paniom towarzyszył podczas imprezy Wicestarosta Marek Pawłowski.  

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

"Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje"

16 listopada br. o godz. 17.00 w hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej 10. jubileuszowego konkursu fotograficznego "Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje". Podczas imprezy nagrodzeni zostaną laureaci konkursu, nad którym patronat objęła Starosta Starachowicki Danuta Krępa. Serdecznie zapraszamy.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS