Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Obwodnica niezagrożona

Marszałek Adam Jarubas, podczas wizyty w naszym powiecie, zdementował dziś informacje o rzekomych problemach z realizacją obwodnicy północno - zachodniej miasta. Zapewnił, że województwo ma na nią pieniądze, a opóźnienia wynikają jedynie z konieczności doprojektowania połączenia z przyszłym przebiegiem drogi krajowej nr 42. Zaprzeczył także pogłoskom jakoby Powiat nie wykorzystywał szans na wspieranie swoich działań środkami unii europejskiej.   

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Razem na rzecz rozwoju ekonomii społecznej

W Starostwie Powiatowym w Starachowicach zostało dziś (20 stycznia) podpisane porozumienie o partnerskiej współpracy na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w powiecie starachowickim. Ponad dwadzieścia podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i społecznego zobowiązało się do wspierania rozwoju ekonomii społecznej na miarę swych potrzeb i możliwości, biorąc pod uwagę potencjał tego sektora w rozwiązywaniu społecznych i gospodarczych problemów powiatu. Stwarza to również szanse na pozyskanie środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego na walkę z wykluczeniem społecznym.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Środowiskowy Dom Samopomocy już działa!

Dorośli autyści z Powiatu Starachowickiego mają już swoje miejsce. Dzięki staraniom władz powiatowych, pieniądzom z budżetu państwa i wsparciu wojewody udało się uruchomić w Starachowicach Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi typu C. W środę, 19 stycznia br. odbyło się jego uroczyste otwarcie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiat Starachowicki w gronie najbardziej rozwojowych samorządów w Polsce

Powiat Starachowicki na 17. miejscu Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2016 (w kategorii samorządów liczących do 120 tysięcy mieszkańców). Po raz pierwszy w historii jesteśmy w pierwszej dwudziestce klasyfikacji, a od tytułu laureata dzieliły nas tylko dwa „oczka”.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rekordowy finał WOŚP

105, 414, 14 zł – taką kwotą zakończyło się wczoraj (15 stycznia) liczenie pieniędzy w miejskim sztabie WOŚP w Starachowicach. Najbardziej skuteczna z wolontariuszek zebrała ponad 4 tys. zł, a najhojniejszy z darczyńców wylicytował koszulkę WOŚP za tysiąc złotych. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sezon studniówek już rozpoczęty

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach rozpoczęli w tym roku sezon studniówek w naszym powiecie. W ubiegły weekend na jednej sali bawiło się 80 abiturientów z osobami towarzyszącymi. Dobrej zabawy w imieniu władz powiatowych życzyła młodzieży wicestarosta Agata Gałka – Bernacka. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zimowy Wjazd do Huty - 2017

Niebawem ferie zimowe. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza dzieci  do udziału  w kolejnej edycji warsztatów „Zimowy Wjazd do Huty – 2017”, która odbędzie się w dniach od 30 stycznia do 10 lutego br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Starachowickim

Od 1 stycznia 2017 roku Powiat Starachowicki świadczy nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców w czterech punktach. Dwa z nich mieszczą się w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, przy ul. W. Borkowskiego 4 (pokój 124), a pozostałe dwa w Urzędzie Miejskim, przy ul. Radomskiej 45. Poniżej prezentujemy harmonogram dyżurów radców prawnych i adwokatów. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Z praktyką do pracodawców

Trwają przygotowania do realizacji projektu Work-Based Learning, przygotowywanego przez Bank Światowy dla dwóch europejskich regionów, w tym województwa świętokrzyskiego. Chodzi o zwiększenie wymiaru zajęć praktycznych u pracodawców dla uczniów zwłaszcza techników, w tym w ramach programu pilotażowego 100 z naszego powiatu. We wtorek, 10 stycznia br. odbyło się spotkanie z dyrektorami zespołów szkół zawodowych w naszym powiecie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do prac w komisji konkursowej

Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski zaprasza reprezentantów organizacji pozarządowych lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach Komisji Konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie organizowanym przez Powiat Starachowicki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS