Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Koncert kameralny w MBP

8 kwietnia (niedziela) o godz. 16.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach, przy ul. Kochanowskiego 5 odbędzie się Koncert Kameralny. Przed gośćmi wystąpią uczniowie Zepołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, którzy wykonają utwory z repertuaru Fryderyka Chopina, Piotra Czajkowskiego i Siergieja Rachmaninowa. Wstęp wolny!

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Forum Współpracy i Dni Kariery

Starosta Danuta Krępa otworzyła we wtorek (27 marca br.) Forum Współpracy i Dni Kariery, jakie zostało zorganizowane w Technikum nr 1 w Starachowicach, jednej z trzech szkół realizujących projekt „Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic".  Ideą spotkania była promocja kształcenia zawodowego, zwłaszcza z branży hotelarskiej oraz żywienia i usług gastronomicznych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Minister wesprze remont zabytkowego rurociągu

100 tys. zł na remont rurociągu R1, stanowiącego element zabytkowego zespołu Wielkiego Pieca otrzyma niebawem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Tę dobrą wiadomość przekazała we wtorek na konferencji starosta Danuta Krępa, dziękując za wsparcie wniosku posłowi Krzysztofowi Lipcowi.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu „Drogi do Niepodległości”

Ponad 90 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych w powiecie starachowickim wzięło udział w III Konkursie Historycznym  "Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794-1918" dla uczniów gimnazjów powiatu starachowickiego, organizowanym przez Komisję Zakładową Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach, wspólnie I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach i Stowarzyszeniem Przyjaciół I LO „NASZA JEDYNKA”, pod patronatem starosty Danuty Krępy.  Tegorocznym zwycięzcą został Marcin Walendzik, zdobywca I nagrody w ubiegłym roku.

kategoria: 100-Lecie Odzyskania Niepodległości
Czytaj więcej

XLII sesja Rady Powiatu w Starachowicach

29 marca br. (Wielki Czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, a jego porządek prezentujemy poniżej.

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Na wielkanocnych spotkaniach

Jako, że święta wielkanocne zapasem, władze powiatu złożyły życzenia pracownikom i podopiecznym powiatowych placówek. Gościły też na spotkaniach organizowanych przez różne stowarzyszenia.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dodatkowe dyżury w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

W związku z tym, że 2 kwietnia br. przypada dzień ustawowo wolny od pracy (Poniedziałek Wielkanocny) mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej 3 i 5 kwietnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Koniec kwalifikacji wojskowej

Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w Powiecie Starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się ostatecznie 431osób, w tym głównie mężczyźni, urodzeni w 1999 roku. Starosta Danuta Krępa podziękowała komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Targi edukacyjne dla gimnazjalistów

III Targi Edukacji i Pracy dla Gimnazjalistów w naszym powiecie odbyły się 20 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. W ich uroczystym otwarciu uczestniczyła starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Małgorzatą Pruś.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

VII Festiwal Nauki

12 kwietnia br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbywać się będzie VII Festiwal Nauki. W tym roku zjadą pod Wielki Piec: Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne z Podzamcza, Świat Robotyki i wielu innych, a wszystko po to, by popularyzować i upowszechniać naukę wśród uczniów naszego regionu.

kategoria: Wydarzenia
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS