Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Oddali hołd weteranom

Starosta Danuta Krępa wspólnie z członkami Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Starachowicach uczestniczyli w VIII Wojewódzkich Obchodach Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej,  jakie odbyły się 7 września br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spotkanie było okazją do rozmowy o wspieraniu środowisk kombatanckich, ale też odznaczenia tych najbardziej zasłużonych. Nominację na stopień kapitana odebrał podczas uroczystości Aleksander Filipowski z Powiatu Starachowickiego.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dwa ronda w Starachowicach

Lada moment rozpoczną się prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Szkolnej oraz Iglastej w Starachowicach. Najpóźniej 11 września br. całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie ulica Szkolna. Prace związane z tą inwestycją potrwają do 30 listopada br. Władze powiatu będą rozmawiać z wykonawcą, aby realizacja tego zadania była jak najmniej uciążliwa dla samych mieszkańców. Rada Powiatu zdecydowała natomiast o wsparciu Województwa Świętokrzyskiego w budowie kolejnego bardzo potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ulicy Radomskiej i Batalionów Chłopskich w Starachowicach

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mamy dotację z programu "Bezpieczna+"

Ponad 8 tys. zł dotacji z rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +” niebawem trafi na konto Powiatu Starachowickiego. Starosta Danuta Krępa podpisała dzisiaj (6 września br.) umowę w tej sprawie. Pieniądze posłużą realizacji projektu „Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni” w Technikum nr 2 Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

PARAGEDON – Festiwal aktywności osób niepełnosprawnych

Zarząd Powiatu Starachowickiego zachęca osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w PARAGEDON-ie – Festiwalu Aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych, jaki odbędzie się 30 września br. na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dożynki Diecezjalno – Powiatowo – Gminne

W najbliższą niedzielę, 10 września odbędą się Dożynki Diecezjalno – Powiatowo – Gminne. Starosta Danuta Krępa zaprasza wszystkich mieszkańców do Gminy Pawłów na wspólne świętowanie zakończenie żniw w naszym powiecie

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Powiat Starachowicki na Wojewódzkich Dożynkach w Masłowie

Czterdziestoosobowa delegacja rolników pod przewodnictwem Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, Wiesławy Wojciechowskiej reprezentowała nasz powiat na XVII Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, jakie odbyły się 3 września br. w Masłowie.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie „Wesela”

2 września w Starachowicach, podobnie jak w wielu miastach w Polsce i zagranicą, odbyło 6. Narodowe Czytanie, tym razem „Wesela”. Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zmieniła się w wiejską izbę z dramatu Stanisława Wyspiańskiego, a w rolę Radczyni z tegoż utworu wcieliła się starosta Danuta Krępa.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego w Liceum Sportowym

Władze powiatu uczestniczyły w inauguracji nowego roku szkolnego w Liceum Sportowym przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, gdzie od 1 września br. uruchomiona została klasa o profilu piłkarskim pod patronatem Wisły Kraków, Juventy Starachowice i Wikinga Starachowice. Dla młodych sportowców był to bardzo podniosły dzień.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Golgota Świętokrzyska 2017

Aż 540 osób wzięło udział w dziewiątej już Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych „Golgota Świętokrzyska”, jaka odbyła się 1 września br. na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie. Zmaganiom parasportowców przyglądał się Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dyrektorskie nominacje i pożegnania

Władze powiatu pożegnały 31 sierpnia br. odchodzące na emeryturę: Lidię Pokuszyńską, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach oraz Bożenę Magdalenę Mrózek, założycielkę oraz dyrygent Chóru Kameralnego „Portamento” działającego przy tej placówce. Jednocześnie wręczyły nominacje niedawno wybranym dyrektorom: I Liceum Ogólnokształcącego, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS