Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Konkurs na prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 r. już rozstrzygnięty

Zarząd Powiatu w Starachowicach zatwierdził wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego zleconego przez Powiat do realizacji organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego o wolontariacie w zakresie powierzenia prowadzenia dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 r. Na konkurs wpłynęło pięć ofert. Najkorzystniejszą złożyło Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych i to właśnie z nim zostanie podpisana umowa na świadczenie tych usług w roku 2017 r.  Uchwała Zarządu Powiatu Starachowickiego w sprawie zatwierdzenia wyników z wykazem ofert, które spełniały wymogi, znajdują się w załączeniu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Niższe opłaty za usuwanie motocykli oraz pojazdów o masie powyżej 7,5 t

Rada Powiatu w Starachowicach uchwaliła nowe stawki za usuwanie i przechowanie pojazdów, a zgodnie z nimi kierowcy zapłacą mniej za odholowanie motocykla czy pojazdu o masie powyżej 7,5 t (do 16 t). Chodzi o odholowywanie samochodów, które brały udział w wypadkach, zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego, blokowały drogę, były zaparkowane w niedozwolonym miejscu lub ich kierowcy prowadzili pod wpływem alkoholu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Nowe stawki opłat za zajęcie pasa drogowego

Rada Powiatu w Starachowicach przyjęła nowe, ujednolicone stawki opłat za zajęcie pasa drogowego i umieszczanie urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej dla sieci szerokopasmowej. To wynik rozmów oraz ustaleń z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz pozostałymi starostami z naszego regionu.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Radni powiatu apelują o obwodnicę Wąchocka

Powiatowi samorządowcy apelują do Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, Beaty Szydło o budowę obwodnicy Wąchocka. Uchwała w tej sprawie została podjęta na sesji, która odbyła się 28 listopada br. To osiemnasta tego rodzaju inicjatywa

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

XXIV sesja Rady Powiatu

28 listopada (poniedziałek) odbędzie się XXIV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie odbywać się będzie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, przy ul. W. Borkowskiego 4. Obrady rozpoczną się  o godz. 9.00. Porządek przedstawiamy poniżej. 

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Mistrz recyklingu

Rusza III edycja ogólnopolskiego konkursu edukacji ekologicznej pt.: „Mistrz Recyklingu, Maks porządkuje odpady”. Konkurs na temat selektywnej zbiórki odzysku i recyklingu odpadów, w tym opakowaniowych oraz  sprzętu elektronicznego jest skierowany  dla uczniów szkół podstawowych. Zwycięzcy pojadą do wybranego Parku Narodowego albo odbędą wizyty w najnowocześniejszych instalacjach odzysku i recyklingu odpadów w Polsce. Rywalizacji patronuje Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Projekt Budżetu Powiatu na 2017 rok

Jest już projekt Budżetu Powiatu na 2017 rok. Plan finansów na przyszły rok zakłada dochody w wysokości ponad 107 mln zł oraz niewiele mniejsze wydatki. Jeśli wziąć pod uwagę mnogość przedsięwzięć zarówno w sferze oświaty, jak i infrastruktury, jest bardzo ambitny.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Zarząd Powiatu podsumował 2 lata kadencji

Ponad 13 km wyremontowanych dróg, pięć odnowionych mostów, ustabilizowane osuwisko w Wiórach czy powstający z myślą o autystach Środowiskowy Dom Samopomocy – to tylko niektóre z efektów działań obecnych władz powiatowych. W czwartek, 23 listopada br. na konferencji prasowej Zarząd Powiatu w Starachowicach podsumował dwa lata rządów.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Konkurs na najlepsze inicjatywy z udziałem OSP i samorządów

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy z udziałem OSP i Samorządów "FLORIANY"! Nagradzane w nim będą projekty z zakresu infrastruktury, bezpieczeństwa, środowiska i ekologii, estetyki przestrzeni publicznej, edukacji, sportu, rekreacji i turystyki, kultury i tradycji, aktywizacji seniorów i współpracy pokoleń, integracji społecznej, innowacji oraz integracji cyfrowej, a także współpracy zagranicznej. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 stycznia 2017 r.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragniemy złożyć wszystkim Pracownikom serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wysiłek oraz zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej na rzecz drugiego człowieka.
W dniu Waszego święta życzymy aby pomoc potrzebującym stała się dla Was prawdziwym spełnieniem i zawsze budziła szacunek oraz uznanie ze strony tych, którzy jej doświadczają.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Dąbrowski, Starosta Starachowicki
Bożena Wrona, Przewodnicząca Rady Powiatu w Starachowicach

 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS