Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Zakończyli dziś szkołę

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, podobnie jak inni w naszym powiecie ale też kraju, zakończyli dzisiaj rok szkolny. Po 10 miesiącach nauki, wreszcie mogą odpocząć. Gratulacje z osiągniętych wyników złożyła im m.in. Członek Zarządu Powiatu, Monika Nowak. Z kolei zasiadający w Zarządzie Andrzej Sendecki uczestniczył w rozdaniu świadectw uczniom Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Stanowisko Zarządu Powiatu Starachowickiego dotyczące funkcjonowania i wsparcia działalności Polsko

Stanowisko Zarządu Powiatu Starachowickiego dotyczące funkcjonowania i wsparcia działalności Polsko- Amerykańskich Klinik Serca Centrum Kardiologiczno-Angiologicznego im. dr Wadiusza Kiesza w Starachowicach.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Kolejna debata społeczna z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, odbyła się 20 czerwca br. w Starachowicach. Z ramienia władz powiatowych uczestniczył w niej Członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Jesteśmy już na Facebooku!

Już działa! Oficjalna strona Starostwa Powiatowego w Starachowicach na portalu społecznościowym Facebook została właśnie uruchomiona: https://www.facebook.com/starostwopowiatowewstarachowicach/. Będzie na niej zamieszczać najważniejsze informacje dotyczące Powiatu, ale też także pracy Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Zachęcamy do polubienia naszej strony, prosimy także o informacje i uwagi na temat tego co, Państwa zdaniem, powinno się na niej znaleźć.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

W rocznicę utworzenia COP-u

Miasto, ludzie, fabryka. Starachowice w założeniach Centralnego Okręgu Przemysłowego – to tytuł konferencji, jaka odbyła się w poniedziałek, 19 czerwca w Starachowickim Centrum Kultury w 80. rocznicę powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, którego część stanowiły dawne zakłady produkcji broni w Starachowicach. Nie mogło na niej zabraknąć władz powiatowych, które reprezentował Członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

I Starachowicka Strzała coraz bliżej

Trwają przygotowania do I Starachowickiej Strzały, wielkiego kolarskiego wyścigu, jaki odbędzie się u nas 8 lipca br. Na amatorów dwóch kółek czekać będą trzy trasy – 52 km, 69 km i 86 km. Wiemy już wstępnie, którędy będą przebiegać.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wykus 2017

Za nami kolejne uroczystości wykusowe, poświęcone żołnierzom Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury-Nurt” . W tym roku trwały one trzy dni, a rozpoczęły się u nas, w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, panelem historycznym dotyczącym historii Środowiska Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury – Nurt” w 60. rocznicę jego powstania z udziałem władz powiatowych.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Doroczna wystawa prac uczniów Państwowego Ogniska Plastycznego

23 czerwca br. o godz. 16.00 w siedzibie Państwowego Ogniska Plastycznego, przy ul. Złotej 6 w Starachowicach odbędzie się otwarcie  Dorocznej Wystawy Prac Uczniów. Zapraszamy serdecznie na ten wernisaż.

kategoria: Aktualności

73. rocznica śmierci legendarnego dowódcy świętokrzyskich partyzantów

Dziś (16 czerwca) mija 73. lata od śmierci płk. Jana Piwnika „Ponurego”, jednego z najsłynniejszych cichociemnych – spadochroniarzy Armii Krajowej, legendarnego dowódcy partyzanckiego z Gór Świętokrzyskich i Nowogródczyzny.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Szansa na mikrodotacje dla młodych inicjatyw

Działasz w grupie nieformalnej, samopomocowej albo młodej organizacji pozarządowej? Masz szansę na mikrodotację! Ruszyła II edycja projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw”. Stowarzyszenie Integracja i Rozwój oraz Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży zachęcają do składania wniosków. Można to robić od 26 czerwca do 7 lipca br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS