-1°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1008 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
10 °C 8 °C 3 °C 3 °C 1 °C
4 °C 1 °C -3 °C -4 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 12 listopada 2020 22:06

Starosta Piotr Babicki uczestniczył w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Starachowicach, współorganizowanych przez Powiat Starachowicki, Miasto Starachowice, społeczność SP nr 2 oraz Park Kultury.  Z powodu epidemii koronawirusa uroczystość miała inny charakter niż zwykle. Mieszkańcy uczestniczyli w niej za pośrednictwem internetu, a składanie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości odbywało się indywidualnie przez cały dzień.

Dla większości mieszkańców główne uroczystości w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości dostępne były w internecie. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, podczas mszy świętej, odprawionej w kościele pw. Wszystkich Świętych, obowiązywał limit uczestników, a liturgia transmitowana była on-line na kanale YouTube. Władze powiatu reprezentował starosta Piotr Babicki. W uroczystościach uczestniczyli również: prezydent Marek Materek i poseł Agata Wojtyszek. Mieszkańcy mogli również obejrzeć retransmisję koncertu „Bogu i Ojczyźnie” w wykonaniu Chóru Mieszanego „Kamerton” i Chóru Kameralnego „Portamento” pod dyrekcją dr Bożeny Magdaleny Mrózek, przy akompaniamencie Piotra Mrózka.  
Przez dwie godziny, pod Pomnikiem Niepodległości pełniona była warta honorowa, a kwiaty i znicze można było składać indywidualnie przez cały dzień obchodów. Skorzystali z tego mieszkańcy oraz przedstawiciele władz i organizacji, podkreślając rangę listopadowego święta. Starosta Piotr Babicki złożył wiązankę wspólnie z poseł Agatą Wojtyszek i prezydentem Markiem Materkiem.

Fotogaleria z uroczystości:


Fot. Iwona Tamiołła