14°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1014 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
25 °C 25 °C 21 °C 13 °C 15 °C
13 °C 14 °C 13 °C 8 °C 7 °C
poniedziałek, 3 sierpnia 2020 12:03

Mamy nowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Został nim st. kpt. mgr inż. Sławomir Zięba, dotychczasowy zastępca komendanta. Zastąpił na stanowisku st. bryg. mgr inż. Wiesława Ungiera, który z końcem lipca br. przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Oficjalne zdanie stanowiska przez komendanta Wiesława Ungiera, odbyło się 31 lipca br., podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Powiatowej PSP w Starachowicach, w obecności zwierzchników, przedstawicieli lokalnych władz oraz współpracowników.
W imieniu władz i społeczności Powiatu Starachowickiego, a także samorządów: Brodów, Mirca, Starachowic, Pawłowa oraz Wąchocka, starosta Piotr Babicki podziękował komendantowi W. Ungierowi za ofiarną służbę oraz działania podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie.
Nowym komendantem został st. kpt. mgr inż. Sławomir Zięba, dotychczasowy zastępca komendanta powiatowego PSP w Starachowicach. Jest mieszkańcem gminy Mirzec w naszym powiecie.
St. kpt. Sławomir Zięba ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu zdobywając wykształcenie technika pożarnictwa. Od tego momentu nieprzerwanie pełnił służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Starachowicach. W 2014 roku ukończył studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich, związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Od początku był związany z podziałem bojowym - piastował stanowiska od dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, dowódcy zmiany i dowódcy JRG. Swoje doświadczenie i wysoki profesjonalizm wielokrotnie wykorzystywał podczas akcji ratowniczo – gaśniczych.


 

Fot. PSP Starachowice