23°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1022 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
27 °C 27 °C 26 °C 27 °C 28 °C
12 °C 14 °C 15 °C 13 °C 15 °C
piątek, 26 czerwca 2020 14:03

Ruszył elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.  Rejestracja potrwa do 10 lipca br. Nie warto zwlekać z dokonaniem wyboru. Lepiej zrobić to teraz!

Wzorem ubiegłych lat uczniowie 8 klas szkół podstawowych musieli najpierw samodzielnie założyć konto na specjalnie dedykowanej stronie internetowej: swietokrzyskie.edu.com.pl, aby móc potem wybierać w szerokiej ofercie szkół. Wśród szkół prowadzonych przez Powiat Starachowicki do wyboru mają trzy licea: I, II i III LO i trzy zespoły szkół zawodowych: nr 1, 2 i 3 wraz z całą paletą kierunków oferowaną przez te placówki.

Do 10 lipca, do godz. 15.00 uczniowie muszą dokonać wyboru szkoły, w której chcieliby się uczyć (z wyjątkiem tych, którzy wybrali oddział dwujęzyczny, sportowy lub oddział ze sprawdzianem uzdolnień kierunkowych. Ci wyboru musieli dokonać do 22 czerwca br.). Tak jak w ubiegłym roku młodzież może wybrać dowolną liczbę oddziałów w dowolnej ilości szkół. Ważne, by określiła kolejność, zgodną z preferencjami.

Jeśli z jakiegoś względu uczniowie będą chcieli dokonać zmian, zarówno w zakresie szkoły, jak i oddziałów (z wyjątkiem oddziałów dwujęzycznych, sportowych lub oddziałów ze sprawdzianem uzdolnień kierunkowych), będą to mogli zrobić od 31 lipca do 4 sierpnia br. do godz. 15.00. Nowy wniosek muszą jednak dostarczyć w tym terminie do szkoły pierwszego wyboru.

Po otrzymaniu świadectwa powinni ponownie zalogować się do systemu, aby przepisać oceny oraz wyniki końcowego egzaminu. Kopię tych dokumentów powinni dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru do 10 lipca br. do godz. 15.00.

Do 4 sierpnia br. godz. 15.00 muszą dostarczyć kopię zaświadczenia o wynikach egzaminy ośmioklasisty.

12 sierpnia br., będą mogli sprawdzić do której szkoły zostali zakwalifikowani, natomiast do 18 sierpnia do godz. 15.00 będą musieli potwierdzić wolę podjęcia nauki w tej konkretnej placówce oraz dostarczyć tam oryginał świadectwa i innych wymaganych dokumentów.

Dokładna instrukcja postępowania dla osób ubiegających się o przyjęcie do szkół, prowadzonych przez Powiat Starachowicki, znajduje się załączeniu.