-1°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1008 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
10 °C 8 °C 3 °C 3 °C 1 °C
4 °C 1 °C -3 °C -4 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 24 czerwca 2020 17:18

Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach będzie się mieścił w budynku przy ul. Glinianej 10 a (dawnej siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach). Niebawem rozpoczną się tam prace remontowo – adaptacyjne.

Przez wiele lat Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej mieścił się przy ulicy Żeromskiego, w budynku należącym do Gminy Starachowice, administrowanym przez ZEC. Ze względu na dobiegającą końca umowę najmu, Zarząd Powiatu zdecydował o przekazaniu placówce w trwały zarząd nieruchomości, która jeszcze niedawno stanowiła siedzibę III LO, a którą ostatnio administrował MDK.

To właśnie przy ulicy Glinianej 10 a, będzie mieć teraz swoją siedzibę MOGKiK. Zajmie on część pomieszczeń, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie z salą gimnastyczną. Przeprowadzkę poprzedzi remont, połączony z adaptacją pomieszczeń do potrzeb gimnastyki korekcyjnej. Pieniądze na ten cel zostały już zabezpieczone w budżecie Powiatu. Jeśli nie pojawią się żadne problemy, od sierpnia br. ośrodek będzie przyjmował już w nowym miejscu. Nowa siedziba, to przede wszystkim lepsze warunki zarówno dla rehabilitowanych tu dzieci, jak i zatrudnionych pracowników.

W pozostałej części budynku zlokalizowany został Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, co nastąpiło po jego ewakuacji z budynku PZOZ, w związku z poleceniem wojewody o przekształceniu PZOZ w jednoimienny szpital zakaźny. Wiązało się to z przeniesieniem ok. 40 tys. akt, które kosztowało Powiat ok. 20 tys. zł i koniecznością adaptacji pomieszczeń, na co wydano ponad 75 tys. zł. Budynek przy ulicy Glinianej 10 będzie docelowym lokum Zespołu.

W obiekcie mieścić się będzie dalej Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach, a także Szkoła Akrobatyki Akro Star.