4°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1022 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
5 °C 9 °C 9 °C 6 °C 10 °C
0 °C 1 °C 4 °C 2 °C 2 °C
piątek, 8 listopada 2019 09:32

Grzegorz Kaleta został nowym dyrektorem Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Na posiedzeniu, które odbyło się 8 listopada br. Zarząd Powiatu podjął uchwałę o powołaniu go na stanowisko szefa lecznicy. Obejmie je z dniem 12 listopada br.

O stanowisko dyrektora szpitala ubiegało się pięciu kandydatów. W dniu wczorajszym tj. 7 listopada br.  komisja konkursowa, której przewodził Członek Zarządu Powiatu Robert Sowula, przeprowadziła z nimi rozmowy. W drodze głosowania zapadła decyzja o rekomendowaniu Zarządowi na to stanowisko Pana Grzegorza Kalety, dotychczasowego dyrektora Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie. Na posiedzeniu, które odbyło się dzisiaj, tj. 8 listopada br. Zarząd Powiatu powołał Pana Grzegorza Kaletę na stanowisko dyrektora PZOZ w Starachowicach. Obejmie je z dniem 12 listopada 2019 r. Oficjalna prezentacja nowego dyrektora odbyła się na konferencji prasowej z udziałem starosty Piotra Babickiego i Członka Zarządu Powiatu Roberta Sowuli. 

Grzegorz Kaleta ma 43 lata, jest kielczaninem. Z  wykształcenia - magistrem historii i prawa. Studiował na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, a  także Uniwersytecie Marie – Curie Skłodowskiej w Lublinie. Może pochwalić się również ukończeniem studiów podyplomowych MBA z zarządzania na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, gdzie robił także seminarium doktoranckie. Był nauczycielem i wykładowcą w kieleckich szkołach oraz uczelniach, a od 2011 r. związany ze służbą zdrowia. Był dyrektorem szpitala w Opatowie, a później prezesem spółki Top Medicus (następcy prawnego SPZZOZ w Opatowie). Następnie specjalistą ds. prawnych, zajmującym się też kontrolą zarządczą w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. W. Buszkowskiego w Kielcach, który od 30.10.2015 r. został połączony z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach, a od lutego 2016 – dyrektorem Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie. Prywatnie interesuje się kulturą Dalekiego Wschodu, prawem amerykańskim i brytyjskim, ekonomią, a także sportem.