4°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1022 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
5 °C 9 °C 9 °C 6 °C 10 °C
0 °C 1 °C 4 °C 2 °C 2 °C
wtorek, 8 października 2019 09:03

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Ryszardem Nowakiem uczestniczyli w uroczystym otwarciu hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Tychowie Starym. Pogratulowali oni mieszkańcom obiektu na miarę czasów.

Pierwotnie inwestycja była planowana na czas budowy szkoły podstawowej w Tychowie Starym, czyli na początek lat 90-tych, kiedy jej dyrektorem był obecny wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Ale czas przemian ustrojowych, co podkreślano podczas uroczystości, nie sprzyjał takim przedsięwzięciom. Brak przychylności ze strony władz i wprowadzona niedługo potem reforma systemu edukacji nastawiona na rozwój gimnazjów na długie lata zatrzymała tę inwestycję. Dopiero teraz, dzięki ogromnej determinacji ze strony samorządowców, udało się ją zrealizować. Uroczyste otwarcie sali odbyło się 5 października br. z udziałem władz, mieszkańców, a także wszystkich zaangażowanych.

Z ramienia Powiatu uczestniczyli w nim: wicestarosta Dariusz Dąbrowski i Członek Zarządu Ryszard Nowak. W imieniu Zarządu Powiatu w Starachowicach pogratulowali oni zarówno mieszkańcom, jak i władzom Gminy Mirzec tej tak potrzebnej inwestycji. Przekazali też mały upominek w postaci piłek sportowych, z których będą korzystać mali sportowcy.

W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym oraz zespoły folklorystyczne z Ostrożanki i Tychowa Starego.