-3°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1012 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
1 °C -1 °C -2 °C -3 °C 0 °C
-4 °C -4 °C -9 °C -11 °C -11 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 4 października 2019 08:41

3 października br., w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Świętokrzyska koalicja seniorów- Etap II Przepisy na bezpieczeństwo”, realizowanego przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki w partnerstwie m.in. z Powiatem Starachowickim. Z tej właśnie okazji gościliśmy w naszym powiecie seniorów z całego regionu. Mieli oni okazję zwiedzić nasze muzeum i uczestniczyć w przygotowanym dla nich bloku profilaktycznym.

Projekt, co warto przypomnieć, ma na celu uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstw, zwiększenie ich świadomości o tego typu zjawiskach i przekazanie im informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Jego współtwórcą i koordynatorem merytorycznym jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, natomiast za jego realizację odpowiada Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki. W ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się cykl spotkań profilaktycznych na terenie całego województwa świętokrzyskiego dla ok. 1000 seniorów. Wśród poruszanych kwestii znajdą się takie tematy, jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w podróży, stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas wycieczek pieszych, rowerowych czy autokarowych. W planach jest również konkurs „Nasze przepisy na bezpieczeństwo” na scenariusz scenki dotyczącej bezpieczeństwa w różnych obszarach. Ponadto, II Targi Senior Profilaktyki i szeroka kampania informacyjna i promocja projektu.
Inauguracja projektu odbyła się w czwartek, 3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, które podobnie jak Powiat, jest jednym z partnerów tego projektu. Wicestarosta Dariusz Dąbrowski mówił o bogatych doświadczeniach naszego Powiatu w realizacji programów nakierowanych na bezpieczeństwo, czego wymiernym efektem były nagrody Koziołka w konkursie „Bezpieczne Świętokrzyskie”. Jest to zasługą doskonałej współpracy pomiędzy różnymi służbami, instytucjami, a także organizacjami, w tym również środowiskiem seniorów, do których skierowany jest projekt. Tym razem jednak objął on swoim zasięgiem seniorów nie tylko w naszym powiecie, ale także w całym regionie.
Oprócz zwiedzania muzeum czekały ich prezentacje profilaktyczne oraz niespodzianka artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Osinach.


Projekt zyskał dofinansowanie z rezerwy celowej MSWiA na realizację rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.