20°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1017 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
20 °C 20 °C 20 °C 17 °C 17 °C
7 °C 6 °C 9 °C 10 °C 8 °C
środa, 5 czerwca 2019 12:38

Ruszył 17. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs w Starachowicach. To jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, organizowana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka wspólnie ze stowarzyszeniem lokalni.pl oraz Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Honorowy patronat sprawuje nad nią starosta Piotr Babicki. W jej uroczystym otwarciu uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

Watch Docs to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw człowieka łączy się ze sztuką filmową. Wydarzeniu towarzyszą dyskusje z udziałem ekspertów, obrońców praw człowieka, publicystów, filmowców, miłośników filmu. Uroczyste otwarcie festiwalu odbyło się we wtorek, 4 czerwca br. z udziałem dyrektora Festiwalu – Mirosława Gęborka, przewodniczącej Rady Programowej Anity Utnik – Wawszczak, a także Wioletty Sobieraj, wicedyrektor Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, gdzie do soboty, 8 czerwca odbywać się będą projekcje filmów.


Uczestniczył w nim również wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który pogratulował organizatorom tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Wspólnie z Mirosławem Gęborkiem nagrodził również zwycięzców IV Wojewódzkiego konkursu plastycznego „Mały i duży – prawa człowieka w świecie dziecka”, który towarzyszył tegorocznemu festiwalowi.


Prace uczestników tego konkursu można podziwiać na hali lejniczej muzeum.


Projekcie filmów odbywają się natomiast w Kinie Kotłownia. Prezentacje rozpoczynają się o godz. 17.00.


Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Dokładny program znajdą Państwo w tym miejscu: https://www.facebook.com/events/muzeum-przyrody-i-techniki-w-starachowicach/17-objazdowy-festiwal-filmowy-watch-docs-2019-starachowice/2368351319894503/.

Zachęcamy do skorzystania!