26°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1014 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
30 °C 26 °C 20 °C 21 °C 22 °C
18 °C 17 °C 14 °C 13 °C 13 °C
środa, 8 maja 2019 23:30

Starosta Piotr Babicki nagrodził zwycięzców 5. Młodzieżowego Festiwalu Piosenki "StarAch!Festiwal", organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach. Tym razem na scenie zaprezentowało się 14 młodych artystów, którzy – jak podkreślali jurorzy – prezentowali wysoki poziom umiejętności.

Impreza odbyła się w środę, 8 maja br. w Starachowickim Centrum Kultury. Prowadzili ją wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach - Natalia Lamparska i Igor Kaczorowski. Na scenie zaprezentowali się soliści ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nie tylko z naszego miasta, ale także powiatu, którzy nie uczęszczają na indywidualne zajęcia do placówek kultury a interesują się piosenką i szeroko rozumianą muzyką rozrywkową.


Ich występy oceniało jury w składzie:  Ewa Jach (przewodnicząca), dr Bożena Magdalena Mrózek – chórmistrzyni, dyrygent dziecięcych i młodzieżowych zespołów wokalnych oraz Beata Wiśniewska – kierownik Spółdzielczego Domu Kultury w Starachowicach. Podziwiał je także starosta Piotr Babicki, który patronował imprezie. Wręczył on również nagrody zwycięzcom. I tak, w kategorii uczniów klas I-IV, I nagrodę otrzymał Paweł Nowak ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie. II miejsce zajęła Kornelia Surdy z SSP STO, a trzecie – Anna Gelbert ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach.
W kategorii uczniów klas VI-VIII oraz gimnazjów I nagroda powędrowała do Igi Hamery z Gimnazjum nr 4 w Starachowicach. II nagrodę dostała Weronika Koziór z Gimnazjum w Bielinach, a– Karolina Kwiatek SP 12  Starachowice
W najstarszej kategorii wiekowej – uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwycięstwo wyśpiewała sobie Martyna Bidzińska z III LO w Starachowicach. II miejsce zajęła Wiktoria Grosicka z II LO w Starachowicach, a trzecie - Milena Ryś z OSiW OHP w Starachowicach. Jury przyznało też wyróżnienie, Weronice Styk z I LO w Starachowicach.


Raz jeszcze gratulujemy uczestnikom.