26°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1014 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
30 °C 26 °C 20 °C 21 °C 22 °C
18 °C 17 °C 14 °C 13 °C 13 °C
środa, 8 maja 2019 23:17

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Białej Niedzieli, prozdrowotnej imprezie, która odbędzie się 19 maja br. na placu pod Skałkami, a w razie niepogody w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego w Starachowicach. Chcemy zwrócić uwagę na to, że warto się badać i monitorować swój stan zdrowia a także zachęcić do zdrowego stylu życia.

Imprezę organizuje Powiat Starachowicki wspólnie z Gminą Starachowice, Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, a także Starachowickim Klubem Amazonek. O szczegółach opowiadali w środę, 8 maja br. na konferencji prasowej: starosta Piotr Babicki, prezydent Marek Materek, dyrektor PZOZ w Starachowicach - Katarzyna Arent, a także Lucyna Młynek - szefowa Starachowickiego Klubu Amazonek, Robert Sowula, Członek Zarządu Powiatu i Piotr Ambroszczyk - kierownik Referatu Polityki Senioralnej w UM w Starachowicach.


Imprezę rozpoczynamy w niedzielę, 19 maja br. o godz. 13.40, marszem różowej wstążeczki spod galerii Skałka.

O godz. 14.00 rozpocznie się festyn profilaktyczny. Na scenie wystąpią m.in. Grupa artystyczna KAMELEON, Zespół Śpiewaczy WIGORKI, a także młodzi artyści ze Studia Piosenki SCK oraz MDK w Starachowicach. Będą pokazy karate , fitness i zumby, konkursy profilaktyczne oraz sportowe. A do tego szereg atrakcji w postaci dmuchańców, zjeżdżalni dla dzieci i stoisk ze zdrową żywnością.  Od godz. 17.30 bawić nas będzie zespół REDS.

Przez cały czas trwania imprezy tj. od godz. 14 do 18 mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i badań. Do dyspozycji będzie m.in. cytobus, słuchobus MARMED, punkt diagnostyczny,  w którym można będzie dokonać pomiaru cukru, cholesterolu, oraz wykonać testy paskowe na WZW. W trakcie imprezy Fundacja DKMS będzie dokonywać rejestracji nowych potencjalnych dawców szpiku. Można będzie także wyrobić kartę EKUZ w Punkcie Świętokrzyskiego Oddziału NFZ. Gorąco zachęcamy także do skorzystania z badań onkologicznych dzieci od 6 miesięcy do 6 lat, które będą prowadzone już od soboty, 18 maja. Na niektóre z tych badań (m.in. onkologiczne dzieci, cytologiczne da kobiet w wieku 25-59 lat) obowiązują zapisy. Szczegóły na plakacie!