17°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1022 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
24 °C 25 °C 26 °C 25 °C 25 °C
8 °C 10 °C 11 °C 15 °C 15 °C
wtorek, 2 kwietnia 2019 08:20

Przeniesienie III Liceum Ogólnokształcącego na os. Południe, utworzenie Szkoły Branżowej I stopnia w ZSZ nr 1 w Starachowicach oraz możliwość wyboru spośród wszystkich szkół prowadzonych przez Powiat przez absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych - to główne zmiany, z jakimi muszą się liczyć uczniowie, podczas najbliższego naboru do szkół ponadpodstawowych w Starachowicach.

Radni Rady Powiatu w Starachowicach podjęli ostateczną decyzję w sprawie zmiany lokalizacji III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, które od 1 września br. mieścić się będzie w segmencie D budynku przy al. św. Jana Pawła II, na os. Południe. Uczniowie, którzy wybiorą tę szkołę, będą się uczyć w lepszych warunkach, w budynku po kompleksowej termomodernizacji, z nowoczesnym zapleczem sportowym, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na sesji, która odbyła się 28 marca br. zdecydowano również o rozszerzeniu dotychczasowej oferty Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach, które będzie mieć teraz w swojej strukturze także Szkołę Branżową I stopnia (odpowiednik dawnych zasadniczych szkół zawodowych), oferującą kształcenie w zawodach: magazynier – logistyk, pracownik obsługi hotelowej, sprzedawca oraz operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Szkoła dalej będzie kształcić techników, oferując ciekawe kierunki takie jak technik rachunkowości czy technik chłodnictwa i klimatyzacji (jako jedyna w naszym regionie).
Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do szkół prowadzonych przez Powiat Starachowicki będą mogli w tym roku wybierać spośród wszystkich placówek, znajdujących się w aktualnej ofercie. Dotychczas, składając wniosek mogli wskazywać maksymalnie trzy szkoły, określając swe preferencje. Teraz będą mogli wnioskować do dowolnej liczby placówek, prowadzących postępowanie. Powiat przygotował w tym roku 1632 miejsca dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.
Elektroniczny nabór do szkół rozpocznie się już w maju. Młodzież będzie mogła składać dokumenty od 13 maja do 25 czerwca br.