20°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1012 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
23 °C 22 °C 16 °C 17 °C 21 °C
12 °C 14 °C 11 °C 7 °C 8 °C
czwartek, 14 marca 2019 11:36

Uczniowie dwóch powiatowych placówek – Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach - w półfinale Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach  Społecznych!  15 marca br. zmierzą się w kolejnym etapie rozgrywek.

Kielecki ZUS ogłosił listę półfinalistów Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, którzy zmierzą się już 15 marca br.  w kolejnym etapie rozgrywek. Z  prawie 900  uczniów z całego województwa, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 60 najlepszych, w tym reprezentanci ZSZ Nr 1 im mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Starachowicach tj.  Angelika Orczyk, Kinga Kelner i Adrian Pengielski wraz z opiekunem Krzysztofem Stachurskim oraz uczniowie II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach - Kamil Adamus, Tomasz Zatorski i Filip Sołtysiak wraz z opiekunem Joanną Cyrnek. Warto w tym miejscu przypomnieć, że II LO uczestniczy w projekcie „Lekcje ZUS” od 2016 r. i już dwukrotnie było zwycięzcą etapu wojewódzkiego a w roku 2017 okazało się najlepsze w kraju.

Fot. ZUS o. Kielce

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem „Lekcji z ZUS”, projektu edukacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, któremu patronuje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach tego projektu uczniowie uczestniczą w specjalnych lekcjach, mających na celu przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce.
Z roku na rok, jak informuje Paweł Szkalej, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa świętokrzyskiego, cieszą się one coraz większym powodzeniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Oprócz nagród rzeczowych takich jak tablety oraz laptopy, na zwycięzców czekają również indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnie w niemal całym kraju m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, UJK w Kielcach, Akademia Pomorska, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie czy  KUL-u (pełna lista uczelni podana zostanie w trakcie finału, pod koniec kwietnia w Warszawie). Na cenne nagrody może liczyć też szkoła, która zwycięży w konkursie.
Życzymy więc powodzenia i trzymamy kciuki za naszych!