18°C

Bezchmurnie
Ciśnienie 1012 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
23 °C 22 °C 15 °C 17 °C 21 °C
11 °C 14 °C 9 °C 6 °C 7 °C
piątek, 1 marca 2019 08:17

Ponad 3,2 mln zł z tzw. „powodziówek” otrzyma Powiat Starachowicki na remont dróg powiatowych zniszczonych przez nawałnice. 27 lutego br. wicestarosta Dariusz Dąbrowski odebrał z rąk wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego promesę dotacyjną na odbudowę zniszczonych elementów infrastruktury komunalnej na dwóch drogach powiatowych w gminie Pawłów. Do końca roku wyremontowane zostanie ponad 2,2 km  nawierzchni wraz z poboczami i odwodnieniem w miejscowościach: Bronkowice i Radkowice Kolonia.

27 lutego br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się wręczenie promes dla  samorządów z naszego regionu na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało wsparcie  z rezerwy budżetu państwa 38 gminom i 8 powiatom, w tym również naszemu. Powiat Starachowicki otrzyma dotację w wysokości 3 mln 208 tys. zł na wyremontowanie dwóch dróg  powiatowych w gminie Pawłów, tj.  ok. 1,2 km odcinka na drodze powiatowej nr 0608T Siekierno – Radkowice – Rzepin Kolonia w miejscowości Bronkowice  oraz  blisko 1 km odcinka drogi powiatowej nr 0607T Radkowice – Szerzawy w miejscowości  Radkowice Kolonia.

 


Dzięki tym środkom odnowione zostanie ponad 2,2 km nawierzchni wraz z poboczami i odwodnieniem, za blisko 4 mln zł. Dofinansowanie pokryje 80 proc. tych środków. Pozostałe 20 proc. stanowić będzie wkład własny, na który złoży się Powiat razem z Gminą Pawłów. Do końca roku inwestycje zostaną zrealizowane.