3°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1023 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
5 °C 9 °C 9 °C 6 °C 10 °C
0 °C 1 °C 4 °C 2 °C 2 °C
piątek, 15 lutego 2019 14:12

Starosta Piotr Babicki był gościem specjalnym spotkania z młodzieżą Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, zorganizowanego przez stowarzyszenie Edukacja przez Internet w ramach projektu „Młodzież e-aktywna”.  Głównym tematem rozmów był budżet partycypacyjny oraz korzyści, wynikające z aktywnego udziału w życiu demokratycznym.

Spotkanie otworzyła dyrektor Grażyna Małecka, a prowadził je Karol Kaleta, prezes stowarzyszenia Edukacja przez Internet. Starosta Piotr Babicki zachęcał młodzież do aktywnego obywatelstwa oraz partycypacji w życiu społecznym, zarówno szkoły, powiatu czy miasta.


Dzielił się przy tym własnymi doświadczeniami z działalności w stowarzyszeniu i pracy samorządowej, zachęcając uczniów do tworzenia projektów i aktywnego udziału w kształtowaniu budżetu obywatelskiego. O płynących z tego korzyściach mówił także Kamil Stanos z Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Młodzież przedstawiła kilka własnych pomysłów na to, co można by zmienić w szkole, przy stosunkowo niewielkim nakładzie środków.


Wśród zgłoszonych projektów było m.in. utworzenie strefy wypoczynkowej, poprawa warunków na lekcjach w-fu, zakup mobilnego zestawu do ćwiczeń, czy strefa gier planszowych. Jedno z tych zadań, wybrane wcześniej w drodze głosowania internetowego, zostanie zrealizowane w ramach projektu „Młodzież e-aktywna” przy współpracy z dyrekcją.