Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 10 grudnia 2018 15:16

Za nami jedno z największych kickbokserskich widowisk w Starachowicach, Mistrzostwa Polski Oriental Rules. Impreza zgromadziła u nas ponad 150 najlepszych fighterów w kraju i potwierdziła wysoki poziom Dragona Starachowice, który został uznany za najlepszą drużynę mistrzostw. Wyczyny sportowców podziwiał starosta Piotr Babicki, który patronował imprezie.

Miejska Hala Sportowa w Starachowicach była znów świadkiem wspaniałych fighterskich pojedynków za sprawą odbywających się tu Mistrzostw Polski Oriental Rules.

Zawody zgromadziły ponad 150 zawodników z blisko 50 klubów w kraju. Ci, którzy przyszli obejrzeć to widowisko, z pewnością nie czuli się zawiedzeni. Walkom towarzyszyły duże emocje, a zawodnicy byli dobrze przygotowani.

Sobotnie rywalizacje trwały 14 godzin i wyłoniły najlepszych, którzy spotkali się w finałowym starciu, jakie odbyło się już w niedzielę, 9 grudnia br. Wyczyny sportowców podziwiał m.in. starosta Piotr Babicki, który nagrodził  finalistów jednej z kategorii.

Pogratulował także zwycięstwa klubowi Dragon Starachowice, który uznany został za najlepszą drużynę mistrzostw. Zakończył bowiem rywalizacje z dorobkiem ośmiu medali – 4 złotych, 2 srebrnych i 2 brązowych.
Złoto wywalczyli dla Starachowic: Adrian Gunia (kat. juniorów starszych do 60 kg), Filip Zawłocki (kat. juniorów starszych do 81 kg), Krystian Dobrucki (kat.junior młodszy do 81 kg), Alicja Siebyła (kat. junior młodszy do 48 kg).
Srebro zawdzięczamy głównodowodzącemu Dragonem, Markowi Jasińskiemu, który w kategorii weteranów do 74 kg, pokonał jednogłośnie na punkty Pawła Kardysia z klubu KS Oyama Rzeszów i uległ jedynie Krzysztofowi Tomowi z Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki Tom Center, a także Wiktorii Kani, juniorce młodszej w kat. do 60 kg.
Brąz wywalczyli dla klubu: Damian Śpiewak (kat. senior do 63,5 kg) i Kamil Świtek (kat. juniorów starszych do 60 kg). Raz jeszcze gratulujemy!
Ogromne podziękowania za organizację mistrzostw należą się Markowi Jasińskiemu, prezesowi Klubu Sportowego Dragon Starachowice.