-2°C

Drobny śnieg
Ciśnienie 1024 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
-1 °C -1 °C 1 °C -1 °C -1 °C
-5 °C -5 °C -2 °C -5 °C -7 °C
poniedziałek, 3 grudnia 2018 11:29

Starosta Piotr Babicki uczestniczył w jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Obrońców Westerplatte w Starachowicach. W imieniu władz powiatowych podziękował wszystkim, którzy przez lata przyczynili się do rozwoju tej wyjątkowej placówki.

Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 listopada br. w murach zacnej jubilatki. Prócz uczniów i absolwentów, wzięli w nich udział także przedstawiciele władz. Powiat Starachowicki reprezentował starosta Piotr Babicki, który wspólnie z innymi obejrzał program artystyczny, a potem na ręce dyrektor Renaty Topolskiej złożył gorące podziękowania dla wszystkich, którzy przez lata przyczyniali się do rozwoju tej zacnej placówki.


Szkoła powstała w 1928 r., początkowo działała jako jednoklasowa placówka o trzech oddziałach, na terenie prywatnej posesji Państwa Heleny i Antoniego Jankowskich. Na własny budynek musiała czekać prawie 20 lat. Ten, w którym mieści się dzisiaj, powstał dzięki staraniu mieszkańców oraz władz szkoły. Przez lata wiele tutaj się działo. Dzisiejsza „szóstka” wyposażona jest w nowoczesne pracownie, salę gimnastyczną, pracownię informatyczną, bibliotekę, świetlicę oraz gabinet pedagoga szkolnego. Każda klasa edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego posiada własną pracownię. Przy szkole istnieje zespół nowoczesnych boisk, bieżnia oraz plac zabaw. Szkoła włącza się w życie miasta, jest także animatorem szeregu działań o zasięgu lokalnym oraz ogólnopolskim. Jej życie nie ogranicza się tylko do zajęć lekcyjnych. Uczniowie mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań w kółkach sportowych i przedmiotowych, co mocno wybrzmiało podczas uroczystości. W teleexpresowym skrócie zaprezentowane zostały ich aktywności i liczne sukcesy.Goście mieli okazję obejrzeć wystawę starych kronik, fotografii i dyplomów szkolnych, która wzbudziła sporo emocji. Nie zabrakło także jubileuszowego tortu.