26°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1014 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
30 °C 26 °C 20 °C 21 °C 22 °C
18 °C 17 °C 14 °C 13 °C 13 °C
poniedziałek, 3 grudnia 2018 10:23

Nowy, ekologiczny radiowóz, wyposażony w napęd hybrydowy o łącznej mocy 180 KM, trafił do Powiatowej Komendy Policji w Starachowicach. W jego uroczystym przekazaniu uczestniczył starosta Piotr Babicki. Jest to jedno z 11 aut, zakupionych z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, w którego sfinansowaniu uczestniczył też Powiat Starachowicki.

30 listopada br., w obecności przedstawicieli policji, władz różnych szczebli, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach,  odbyło się przekazanie pojazdów przedstawicielom komend z Kielc, Buska – Zdroju, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Skarżyska –Kamiennej oraz Włoszczowy, dokąd trafiły te radiowozy. W sumie zakupionych zostało 11 aut marki Toyota Auris, wyposażonych w napęd hybrydowy o łącznej mocy 180 KM. Samochody tę będą wykorzystywane przez policjantów z wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego i bez wątpienia przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa oraz pomogą sprawnie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy, jak podkreślano podczas uroczystości.

Auta, na co również zwrócono uwagę, mają także „dbać” o środowisko. Według danych producenta hybrydowy Auris TS Kombi emituje od 81 g dwutlenku węgla na 1 km i zużywa od 3,5 l/100 km podczas jazdy po mieście. Są to pierwsze w tego typu radiowozy w naszym województwie. W ich uroczystym przekazaniu uczestniczył starosta Piotr Babicki.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w zakupie pojazdu uczestniczył także Powiat Starachowicki, przekazując na to zadanie prawie 17 tys. zł. Kluczyki do auta wręczyła komendantowi Pawłowi Szczepaniakowi wojewoda Agata Wojtyszek, której towarzyszyli: senator Krzysztof Słoń, a także prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Ryszard Gliwiński.

Wcześniej zostało ono poświęcone przez wikariusza Parafii NNP Królowej Polski w Kielcach ks. ppor. Dariusza Jarlińskiego.

Starosta Piotr Babicki, wspólnie z Zastępcą Prezydenta Miasta Jerzym Miśkiewiczem, pogratulował funkcjonariuszom nowego nabytku.