21°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1021 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
20 °C 25 °C 27 °C 27 °C 29 °C
16 °C 15 °C 15 °C 15 °C 15 °C
wtorek, 4 września 2018 15:09

Festyn „Wakacje już za rok”, organizowany przez Starostę Starachowickiego i Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach zgromadził tłumy maluchów na placu pod Skałkami. Wprawdzie był to pierwszy dzień szkoły, ale dzieci mogły się poczuć jak na wakacjach. Było mnóstwo konkursów, a na zwycięzców czekała kolorowa wyprawka od starosty.

Impreza odbyła się w poniedziałek, 3 września br. na placu „pod Skałkami” przy alei Armii Krajowej w Starachowicach. Na zaproszenie starosty Danuty Krępy odpowiedziało mnóstwo dzieciaków, które po godz. 17. zaczęły się już gromadzić na placu. Niektórym towarzyszyli rodzice. Punktualnie o godz. 17.30 starosta Danuta Krępa, wspólnie z wicestarostą Markiem Pawłowskim, a także Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak i radną Marią Salwą, dokonała uroczystego otwarcia, życząc wszystkim udanej zabawy.

Dzieci mogły skorzystać ze strefy relaksu, gdzie czekały na nich m.in. słodkości od starosty, fotobudka, malowanie twarzy, czy tymczasowe tatuaże.


W strefie kultury przygotowano ucztę plastyczną. Mogły malować kredą po asfalcie, odwiedzić osobisty teatr samochodowy, czy spróbować gry na djemble.Na scenie prezentowali się podopieczni pracowni wokalnych i muzycznych Młodzieżowego Domu Kultury, a także działający przy nim chór  Portamento.

Było też mnóstwo konkursów, gier w skojarzenia i opowieści o mijających wakacjach.


Na uczestników konkursów czekały nagrody, które wręczali im osobiście starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski.