Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Przebudowa drogi w Adamowie

Jeszcze w tym roku przebudowany zostanie blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej w Adamowie, od ul. Kościelnej do Trojaka. Inwestycja będzie kosztować ok. 800 tys. zł. Zostanie zrealizowana wspólnymi siłami Powiatu Starachowickiego i Gminy Brody.

Chodzi o 990-metrowy odcinek drogi powiatowej nr 0615 T Adamów przez wieś, prowadzący do cmentarza, używany nie tylko przez mieszkańców Adamowa, ale także Stykowa, którzy skracają sobie w ten sposób drogę ze Starachowic.

W ramach zabezpieczonych środków wybudowana zostanie nowa nawierzchnia, a wraz z nią - umocnione pobocza z kostki brukowej, przebudowane zjazdy i odwodnienia.
- Powiat Starachowicki widzi potrzebę budowania nowych nawierzchni, poboczy oraz chodników. W miarę posiadanych funduszy, staramy się je przekazywać na inwestycje drogowe – mówi starosta Danuta Krępa, podkreślając że zwiększa to bezpieczeństwo i usprawnia komunikację.
Jeśli chodzi o Gminę Brody, Powiat przekazał dużo pieniędzy na poprawę tutejszej infrastruktury. Przebudowa drogi Krynki – Brody (w roku obecnym oraz poprzednim) pochłonęła 12 mln zł. Połowa tej kwoty pochodziła z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, a na drugą połowę Powiat Starachowicki złożył się z Gminą Brody.
Zdaniem Tomasza Marguli, przewodniczącego Rady Powiatu w Starachowicach, współpraca pomiędzy samorządami jest bardzo ważna, przynosi bowiem wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa, tym razem na drodze powiatowej nr 0615 T Adamów przez wieś.

- W chwili obecnej przygotowana jest dokumentacja techniczna. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg –informuje starosta Danuta Krępa, dodając że jeśli zakończy się powodzeniem, jest szansa duża szansa, że jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo przebudowanej drogi.

Jak zapewnia poseł Krzysztof Lipiec, sieć dróg lokalnych jest oczkiem w głowie polskiego rządu. Tylko w tym roku na tego typu inwestycje samorządy w województwie świętokrzyskim otrzymały 158 mln zł. A już jesienią ruszy kolejny rządowy program modernizacji sieci dróg lokalnych, zapowiedziany w pakiecie tzw. piątki Morawieckiego. Do końca 2019 r. na tego przedsięwzięcia rząd wyasygnuje kwotę 5 mld zł (80 proc. finansowania ze środków rządowych, 20 proc. ze środków samorządowych).

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS