Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Zamknięcie przejazdu kolejowego we wrześniu

Nie udało się zmienić terminu zamknięcia przejazdu kolejowego w Starachowicach Dolnych. Z uwagi na specyfikę oraz złożoność zaplanowanych prac będą się mogły one rozpocząć dopiero 9 września. Na szczęście potrwają nie 4 tygodnie, jak wstępnie zapowiadano, a 8 dni. Liczymy na wyrozumiałość kierowców oraz mieszkańców.

W związku z trwającym remontem linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Sandomierz prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 9 do 16 września br. przejazd w Starachowicach Zachodnich zostanie całkowicie zamknięty. Mimo rozmów, jakie odbyły się dzisiaj tj. 31 lipca w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, z udziałem Członka Zarządu Powiatu Andrzeja Sendeckiego, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Leszka Śmigasa, dyrektora Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego Krzysztofa Korusa, Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych Ewy Skiby, a także przedstawicieli wykonawcy ZUE S.A. i PKP Centrum Realizacji Inwestycji, nie udało się zmienić tego terminu.
Władze powiatu mają świadomość, że nie jest on zbyt fortunny, ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego, ale też organizowane przez Powiat European Rover Challenge - największe wydarzenie robotyczno – kosmiczne w Europie, które odbywać się będzie od 14 do 16 września br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.
- Musimy mieć jednak świadomość, że według pierwotnych założeń zamknięcie przejazdu miało trwać nie 8 dni, a 4 tygodnie. Dzięki rozmowom prowadzonym przez Powiat od stycznia br., wykonawca zmienił technologię robót, co pozwoliło na skrócenie tego okresu o 3 tygodnie – mówi wicestarosta Marek Pawłowski. - Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, jakie czekają mieszkańców, ale w obecnym układzie komunikacyjnym nie jest możliwe zaproponowanie alternatywnego przejazdu, jak podczas remontu, prowadzonego w 2010 r. Z uwagi na specyfikę i technologię prac, ale także podniesienie poziomu ulicy Kanałowej w stosunku do tego z roku 2010,  nie możemy wykonać przejścia z płyt żelbetowych przez tory. Kierowcy będą mieć zatem do wyboru albo wjazd ulicą Benedyktyńską (dawna ul.17 Stycznia) albo wiaduktem, zgodnie z przedłożonym przez kolej projektem organizacji ruchu. Prosimy o cierpliwość i liczymy na wyrozumiałość.
 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS