Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Wizyta wicepremier Beaty Szydło w Starachowicach

Wicepremier Beata Szydło odwiedziła w sobotę (23 czerwca br.) Powiat Starachowicki. Podczas swojej wizyty w Starachowicach spotkała się z mieszkańcami. Mówiła m.in. o realizowanym przez rząd programie zmian w gospodarce i wprowadzanych reformach.

Wicepremier odwiedziła nasz Powiat w ramach kampanii Prawa i Sprawiedliwości "Polska jest jedna". Głównym celem wizyty było spotkanie z mieszkańcami oraz wysłuchanie ich uwag na temat wprowadzanych reform.
Odbyło się ono na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, gdzie ok. godz. 13.30 pojawiła się wicepremier Beata Szydło. Powitania dokonała starosta Danuta Krępa, której towarzyszył poseł Krzysztof Lipiec.

Na sali obecni byli też inni parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości – posłowie: Anna Krupka i Marek Kwitek, senator Krzysztof Słoń, a także wojewodowie świętokrzyscy: Agata Wojtyszek i Andrzej Bętkowski.

Podczas swojego przemówienia wicepremier podkreślała, że realizowany przez rząd program i wprowadzane reformy są efektem zmian, oczekiwanych przez Polaków.
- Polska rozwija się, będzie się rozwijała - mamy nadzieję  -coraz szybciej. Chcemy, by rozwijała się równomiernie, by każdy region miał swoje szanse. Od władz lokalnych w dużym stopniu zależy, jak te szanse są wykorzystywane. Ale nie może być tak, że tylko wybrane duże ośrodki mają swoją szansę na rozwój, a te mniejsze spychane są zupełnie na peryferie – podkreślała wicepremier, zaznaczając że służy temu m.in. wprowadzany przez rząd program zmian w gospodarce. W swej wypowiedzi nawiązała także do Starachowic. Powiedziała, że cieszy ją spadek bezrobocia z 14 proc., gdy była tutaj ostatnio w 2015 r., do ok. 8 proc.

- Widać, że te zmiany, które wprowadziliśmy w życie, dają efekty. Jest tu strefa ekonomiczna, która świetnie się rozwija i ma przed sobą dobre perspektywy, jest szansa na powstawanie nowych miejsc pracy. To muszą być miejsca pracy godnie opłacane, konkurencyjne w stosunku do innych regionów, czy żeby powstrzymać chęć wyjazdu młodych ludzi za granicę – mówiła wicepremier Beata Szydło, podkreślając że polski rząd konsekwentnie podwyższa najniższe wynagrodzenie, minimalną stawkę godzinową, także najniższe emerytury.
Była też mowa o przedsięwzięciach, które udało się przeprowadzić, jak "sztandarowy" projekt Rodzina 500+, właśnie realizowanych jak choćby reforma edukacji, służby zdrowia, sądownictwa czy służb skarbowych, ale też rozwiązaniach dopiero zapowiadanych jak zmniejszenie ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm, wyprawce w wysokości 300 zł dla uczniów czy stworzeniu funduszu dróg lokalnych. Dużo uwagi wicepremier poświęciła także reformie służby zdrowia i wprowadzeniu sieci szpitali, co miało też związek z zadawanymi pytaniami.Mieszkańcy pytali m.in. o służbę zdrowia, relacje Polski z EU, czy możliwość wsparcia działających od dawna na rynku przedsiębiorców.
Na koniec spotkania starosta Danuta Krępa, wspólnie z posłem Krzysztofem Lipcem i Członkiem Zarządu Powiatu Moniką Nowak przekazała wicepremier kwiaty, obraz autorstwa Sylwestra Kiełka, przedstawiający Święty Krzyż a także książkę „Polski samochód dla Jana Pawła II”.

Był również czas na bezpośrednie rozmowy i zdjęcia.
kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS