Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Mamy dotację na przebudowę drogi Jagodne - Gadka

Powiat Starachowicki otrzyma 2 mln 560 tys. zł dofinansowania z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury na „Przebudowę drogi powiatowej nr 0559T Jagodne – Gadka”. A to oznacza, że jeszcze w tym roku mieszkańcy Gminy Mirzec zyskają nowy, ponad 2 km odcinek drogi, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 0558T ( Zbijów Duży ) gr. woj. świętokrzyskiego - Jagodne - Grzybowa Góra, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 0557T Skarżysko-Kamienna – Mirzec.

Listę samorządów, które zakwalifikowały się do programu ogłoszono we wtorek, 12 czerwca br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Uczestniczyła w tym wydarzeniu Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak. Łączna przyznana suma dofinansowań dla gmin i powiatów z naszego regionu wyniosła ponad 25,5 mln zł, z czego 2 mln 560 tys. zł trafi do nas, na przebudowę drogi powiatowej Jagodne – Gadka.
W ramach zadania przebudowany zostanie ponad 2 km odcinek, od skrzyżowania z drogą powiatową nr 0558T ( Zbijów Duży ) gr. woj. świętokrzyskiego - Jagodne - Grzybowa Góra, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 0557T Skarżysko-Kamienna – Mirzec, który obecnie jest w złym stanie technicznym. Projekt obejmuje wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, poszerzenie nawierzchni do szerokości 5,5 m, a także wykonanie poboczy i zjazdów. Na całym odcinku wykonany zostanie też chodnik o szerokości 1,5 m, co – mamy nadzieję – poprawi tam bezpieczeństwo pieszych. Do tego zatoka autobusowa i oznakowanie pionowe.
Inwestycja z pewnością podniesie komfort jazdy kierowców, przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i zmniejszenia wydatków ponoszonych przez Powiat na remonty oraz naprawy w ramach bieżącego utrzymania dróg. Całość zadania kosztować będzie 3 mln 200 tys. zł, z czego 80 proc. pokryje dofinansowanie z budżetu państwa, a pozostałe 20 proc. solidarnie – Powiat Starachowicki i Gmina Mirzec (po 10 proc. każdy samorząd).

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS