Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Mamy „srebrnego” Koziołka

Dziewiąty Koziołek, tym razem srebrny i 10 tys. zł do spożytkowania na działania z zakresu bezpieczeństwa trafiły do naszego Powiatu. To nagroda za działania na rzecz bezpieczeństwa, wykraczające poza te urzędowe. Jej uroczyste wręczenie odbyło się w poniedziałek, 11 czerwca br. podczas podsumowania realizacji programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” w 2017 r.

Powiat Starachowicki od siedmiu lat nieprzerwanie był posiadaczem złotego Koziołka, pierwszej nagrody w konkursie Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Nie chodzi tu tylko o utrwalanie pozytywnych postaw społecznych, umacniających system ładu i porządku, obywatelską reakcję wobec negatywnych zjawisk oraz poczucie bezpieczeństwa obywateli i ich majątku, ale także o pokazanie dobrych przykładów i możliwości działania na rzecz walki z przestępczością i patologiami, w czym nasz samorząd był niedościgniony. W roku ubiegłym Kapituła nagrodziła nas srebrną statuetką. W tym roku utrzymaliśmy II miejsce. Było to głównie zasługą działań w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu seniorów (otwarcie kawiarenki internetowej „E-seniorek”), powstania Centrum Inicjatyw Senioralnych - punktu samopomocy dla seniorów, bezpieczeństwa w ruchu drogowym z osobami niewidomymi i słabowidzącymi z Polskiego Związku Niewidomych, promocji alternatywnych dla samochodu środków transportu w mieście (Europejski Tydzień Mobilności) czy realizacji akcji „Uważaj na mnie. Idę na różaniec!”. Kapituła podkreśliła też osiągnięcia w zakresie aktywnego i skutecznego pozyskiwania środków na realizację zadań podnoszących bezpieczeństwo publiczne, zarówno przez Powiat, jak i przez Gminy oraz jednostki podległe. Szczególnie wysoko oceniono dwa projekty realizowane w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka „Razem bezpieczniej” – „Starachowice – bezpieczne w praktyce IV” oraz „Starachowice – bezpieczne w praktyce - PASY”, a ponadto: projekty: „Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych”, realizowany przez Hufiec ZHP Starachowice i Chorągiew Kielecką ZHP, współfinansowany ze środków UE oraz „Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni”, realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.
Nagrodę dla Powiatu Starachowickiego odebrał 11 czerwca br. wicestarosta Marek Pawłowski, a wręczyli mu ją: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i Tomasz Staniek, Doradca Wojewody Świętokrzyskiego. Gratulacje składał mu także Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak.Wśród wyróżnionych w tym roku znalazł się również Hufiec ZHP Starachowice za podejmowanie działań wykraczających poza zwykle obowiązki na rzecz poprawy bezpieczeństwa, zabezpieczenia majątku państwowego lub prywatnego, przyczyniających się w znaczny sposób do upowszechnienia postaw społecznej aktywności w zakresie bezpieczeństwa innych ludzi a także ładu i spokoju publicznego.


Poniżej prezentujemy, kompletną klasyfikację
I miejsce – Miasto Kielce
II miejsce – Powiat Starachowicki

III miejsce – Powiat Kielecki
IV miejsce – Powiat Buski
V miejsce – Powiat Ostrowiecki
VI miejsce – Powiat Pińczowski
 

Wyróżnienia dla gmin/miast województwa świętokrzyskiego za realizację w 2017  roku Programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”

- Bieliny (powiat kielecki)
- Stąporków (powiat konecki)
- Sobków (powiat jędrzejowski)
- Waśniów (powiat ostrowiecki)
- Czarnocin (powiat kazimierski)
- Miasto i Gmina Busko – Zdrój

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS