Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Olimpiady Specjalne w Starachowicach

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w otwarciu Świętokrzyskiego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 7 osobowych Olimpiad Specjalnych, jaki odbył się 29 maja na stadionie miejskim w Starachowicach. Była to już druga edycja imprezy w naszym powiecie.

Turniej został rozegrany w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Wzięły w nim udział drużyny z całego województwa, włączając w to reprezentantów Klubu Olimpiad Specjalnych Arka w Starachowicach, głównego organizatora imprezy.
Turniej zaczęła parada ekip, prowadzona przez poczet flagowy Olimpiad Specjalnych. Zamykali ją natomiast sędziowie, wolontariusze oraz członkowie Komitetu Organizacyjnego. Wszyscy oni byli gorąco oklaskiwani przez zgromadzonych licznie włodarzy, w tym również starostę Danutę Krępę, która gratulowała im później udziału w imprezie.
- Możecie być wzorem dla społeczeństwa jak pokonywać bariery, trudności oraz problemy – mówiła starosta.


- Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swoim wysiłku – to treść przysięgi sportowców Olimpiad Specjalnych, którą przypomniał zebranym jeden z zawodników.Nim przystąpiono jednak do gry, odbyła się część artystyczna z udziałem zespołu Grześki.
Rywalizacja grupowa trwała do godziny 15. Około 15.30 odbyła się ceremonia zakończenia i dekoracja uczestników.

***

Organizatorem imprezy był powstały w ubiegłym roku w Starachowicach Klub Olimpiad Specjalnych „Arka”. Współorganizatorami natomiast: Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska- Świętokrzyskie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Starachowicach, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Ośrodek Szkolenia i Wychowania przy OHP w Starachowicach i Hufiec ZHP Starachowice.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS