Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Rondo cieszy już oko

Rondo u zbiegu ulicy Szkolnej oraz Iglastej w Starachowicach zostało oddane już do użytku. Od 15 maja br. kierowcy mogą już z niego korzystać. Inwestycja była w całości finansowana ze środków powiatu. Kosztowała samorząd blisko 2,5 mln zł.

Nowe rondo ma średnicę 36 metrów, 21 - metrową wyspę w środku i jezdnię o szerokości 6 m.

Ponadto, posiada także 2 - metrowy azyl dla pieszych, chodniki i parking w pobliżu Zespołu Szkół Zawodowych nr 3.

 

Dodatkowo wybudowano także ponad 200 m odcinek drogi z chodnikiem, który łączy rondo z przedłużeniem ulicy Batalionów Chłopskich, umożliwiając w ten sposób kierowcom dotarcie pod szpital.

15 maja br., w obecności władz powiatowych, odbyło się oficjalne przekazanie tej inwestycji. Starosta Danuta Krępa podkreślała, że o jej wykonaniu  zdecydowały względy społeczne takie jak próba rozładowania korków i chęć ulżenia kierowcom, zmuszonym do podróżowania ulicą Radomską.

- Wszyscy wiemy jak bardzo zakorkowane są dzisiaj Starachowice, zwłaszcza w godzinach szczytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawią się możliwości komunikacyjne, ale i bezpieczeństwo – powiedziała starosta, zwracając uwagę na znajdującą się w bliskim sąsiedztwie szkołę – Zespół Szkół Zawodowych nr 3.
- Chcemy aby powstała przy nim hala sportowa. Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zabiegamy o dofinansowanie w kwocie 4 mln zł. Całość tej inwestycji kosztować będzie ok.9 mln 700 tys. zł – powiedziała starosta.
Powiat stara się również o dofinansowanie budowy terenu rekreacyjnego przy szkole w ramach rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA)  oraz termomodernizacji kilku placówek oświatowych, w tym ZSZ nr 3.
- Gdyby te zamierzenia nam się  powiodły, a czynimy wszystko aby tak było, będzie tu bardzo ładnie oraz bezpiecznie – zapewniła starosta.

Uczestniczący w oddaniu ronda poseł Krzysztof Lipiec pogratulował władzom powiatu wykonania tej inwestycji.
- Z pewnością przyczyni się ona do usprawnienia rozwiązań komunikacyjnych w mieście. Cieszę się, że to właśnie Powiat wyszedł z taką inicjatywą i z własnych środków wybudował rondo – powiedział  parlamentarzysta, dziękując wszystkim którzy do tego się przyczynili.

 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS