Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

3 mln zł na przeniesienie oddziału zakaźnego

Powiat Starachowicki uzyskał dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa na przeniesienie oddziału zakaźnego do budynku nowego szpitala. Tę dobrą wiadomość przekazał w sobotę, podczas swojej wizyty w województwie Świętokrzyskim Premier  Mateusz Morawiecki, a powtórzyła ją w poniedziałek starosta Danuta Krępa podczas konferencji prasowej z udziałem posła Krzysztofa Lipca oraz p.o. dyrektora PZOZ w Starachowicach – Katarzyny Arent.

Starania władz powiatowych w zakresie pozyskania pieniędzy na przeniesienie oddziału zakaźnego zwieńczone zostały sukcesem.  Powiat otrzyma wsparcie z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 80 proc. wartości tej inwestycji czyli blisko 3 mln zł z ponad 3 mln 700 tys. zł, bo tyle będzie ona kosztować w całości. Wniosek przeszedł pomyślnie weryfikację w urzędzie wojewódzkim, urzędzie marszałkowskim i trafił do Kancelarii Premiera Rady Ministrów, gdzie zapadła ostateczna decyzja. O przyznaniu dofinansowania zdecydował Premier Mateusz Morawiecki, o czym poinformował w sobotę podczas swojej wizyty w naszym regionie.
- To dla nas bardzo dobra wiadomość – stwierdziła na konferencji  starosta Danuta Krępa.

–Przeniesienie oddziału chorób zakaźnych jest dla nas bardzo ważną inwestycją. W dotychczasowej lokalizacji nie spełniał wymogów ustawy, a przypomnijmy, że jest on jedynym, tego rodzaju oddziałem w  północnej części województwa świętokrzyskiego. Przeniesiony do nowych pomieszczeń, doposażony w sprzęt, będzie służył nie tylko mieszkańcom naszego powiatu, ale także powiatów sąsiednich. Zwiększy też przy okazji konkurencyjność  całego regionu – podkreślała starosta.

Poseł Krzysztof Lipiec, który wspierał działania władz powiatowych, przypomniał że batalia o oddział zakaźny trwała kilka lat. 
- Dziś możemy powiedzieć, że to co było niemożliwe stało się faktem – stwierdził parlamentarzysta,  gratulując  dyrekcji  tego wielkiego dzieła.  Staroście Danucie Krępie podziękował natomiast za udział w ofensywie o oddział.

- W ostatnim czasie gościliśmy często w różnych ministerstwach. To nie było łatwe przedsięwzięcie. – powiedział poseł.- Dziś jednak możemy powiedzieć, że na koniec I półrocza 2018r, województwo świętokrzyskie jest liderem pozyskiwania środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa – powiedział poseł, dodając że oprócz starachowickiego szpitala, wsparcie otrzymały też szkoły w Piotrkowicach i Suchedniowie.
- Podjęliśmy również rozmowy w zakresie kardiologii. Czynimy wszystko by szpital w Starachowicach mógł wrócić na mapę usług medycznych z dobrymi usługami kardiologicznymi, być może także z chirurgią naczyniową. Bardzo nam na tym zależy – zapewnił poseł.
Swojego zadowolenia nie kryła także p .o. dyrektora  PZOZ Katarzyna Arent, która dziękowała zarówno władzom powiatu, jak i posłowi za ogromne zaangażowanie i wsparcie w zakresie pozyskania dofinansowania.

Zapewniła, że szpital jest już przygotowany z  dokumentacją i czeka tylko na oficjalną decyzję o przyznaniu pieniędzy, żeby ogłosić przetarg.
- Czasu jest mało, ale zrobimy wszystko, żeby zadanie zostało zrealizowane w terminie – zapewniała K. Arent.

 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS