Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Szpital nie będzie zamykał oddziałów

Pełniąca obowiązki dyrektor szpitala Katarzyna Arent zdementowała plotki o zamykaniu oddziałów w starachowickiej lecznicy. Poza oddziałem reumatologicznym, który musiał zawiesić swoją działalność z powodu braków w kadrze lekarskiej, nie ma takiego zagrożenia w żadnej innej komórce.

Pełniąca obowiązki dyrektor PZOZ w Starachowicach zapewniła dziś dziennikarzy, że do zamykania oddziałów w starachowickim szpitalu nie dojdzie. Przyznała, że sytuacja w kraju jest trudna i wiele szpitali boryka się z dzisiaj z problemem braku specjalistów, podobnie jak szpital w Starachowicach, który czyni starania zmierzające do pozyskania lekarzy.

- Chcielibyśmy powiększyć kadrę, co pozwoliłoby zwiększyć dostępność usług oraz odciążyć pracujących obecnie lekarzy. Wszyscy wiemy jaka jest średnia wieku medyków w Polsce – powiedziała na konferencji.
W przypadku PZOZ w Starachowicach równowaga pomiędzy odchodzącymi a przychodzącymi do pracy, jest zachowana, bo kadra medyczna jest na bieżąco uzupełniania.
 - Nie ma żadnego zagrożenia kadrowego w zakresie lekarzy na żadnym innym oddziale, prócz reumatologii, o której wcześniej informowaliśmy – powiedziała K. Arent.
Szpital czyni starania aby pozostać kardiologów, co wiąże się m.in. z jego planami rozszerzenia oddziału kardiologicznego i poszerzenia bazy łóżkowej.
- Rozmawialiśmy na ten temat z konsultantem wojewódzkim, panią prof. Marianną Janion. Skierowaliśmy również pisma do konsultantów w województwach ościennych. Liczymy, że nasze działania doprowadzą do poprawy tej sytuacji. Da to możliwość rozszerzenia bazy łóżkowej i powiększenia oddziału kardiologicznego – powiedziała dyrektor.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS