Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

XIX Jarmark u Starzecha

26 maja br.  na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się XIX już Jarmark u Starzecha. To cykliczne wydarzenie ma charakter święta Powiatu Starachowickiego. Nie zabraknie na nim artystycznych, sportowych, a nawet kulinarnych przeglądów gmin. Tegoroczną nowością będzie Turniej Gmin „Między nami gminami”, a gwiazdą wieczoru - wybrany przez Państwa w plebiscycie - Rafał Brzozowski.

Organizatorami imprezy są: Zarząd Powiatu Starachowickiego oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. To cykliczne wydarzenie ma charakter święta Powiatu Starachowickiego. Podczas tegorocznego jarmarku nie zabraknie przeglądów Gmin, począwszy od artystycznych, przez te sportowe, a na kulinarnych skończywszy.
Nowością będzie natomiast Turniej Gmin „Między nami gminami”, w którym to pięcioosobowe reprezentacje gmin będą rywalizowały w różnych konkurencjach o najlepsze miejsce dla Gminy.
Artystycznym prezentacjom Gmin przyświecać ma hasło "Gminna marka”. Dorobek artystyczny zostanie zaprezentowany przez działające w każdej Gminie, Koła Gospodyń czy zespoły dziecięce lub młodzieżowe. Będzie też regionalna kuchania, charakterystyczna dla każdej z Gmin.
Dodatkowo, poza główną sceną, na której jako gwiazdy wystąpią: zespół Phedora i - wyłoniony przez Państwa w plebiscycie - Rafał Brzozowski, działać ma Strefa dzieci, zaopatrzona w osobną scenę i prowadzących animatorów. Będzie to prezent dla dzieci oraz ich mam, które w ten dzień - 26 maja - będą obchodzić swe święto.
Niezabraknie także straganów z prezentacją dorobku twórców ludowych, otwartych ekspozycji muzealnych, konkursów oraz widowiskowego pokazu fajerwerków, który zwieńczy imprezę.
Wejście na teren Muzeum Przyrody i Techniki od godziny 15.00 od ulicy Wielkopiecowej 1 oraz Marszałka Piłsudskiego 95.
Zapraszamy serdecznie!
kategoria: Wydarzenia

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS