Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Powiat z dotacjami na drogi

Powiat Starachowicki otrzymał ponad 3 mln zł dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 na przebudowę dwóch dróg powiatowych: nr 0570 T Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec  Duży – gr. woj. Świętokrzyskiego oraz  0625 T Krynki – Brody. 12 kwietnia br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach doszło do podpisania umowy pomiędzy władzami powiatu a wojewodą na przekazanie dotacji.

Powiat Starachowicki był jednym z pięciu powiatów – obok pińczowskiego, buskiego, koneckiego i jędrzejowskiego, które 12 kwietnia br. podpisały umowy dotacyjne na realizację inwestycji w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.


Podobne umowy podpisały też gminy: Starachowice, Sadowie, Wąchock, Bodzentyn, Solec-Zdrój, Wojciechowice, Górno, Baćkowice oraz Smyków. Łącznie do samorządów z naszego województwa trafi blisko 11 mln zł, które pozwoli na zmodernizowanie blisko 25 km dróg. W przypadku naszego powiatu będą to dwie drogi powiatowe: nr 0570 T Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec  Duży – gr. woj. Świętokrzyskiego oraz  0625 T Krynki – Brody.
Na przebudowę drogi nr 0570 T Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec  Duży – gr. woj. Świętokrzyskiego Powiat otrzymał dotację celową w wysokości 384 990,00 zł. W ramach tego zadania przebudowany zostanie odcinek o długości 355mb., na którym poszerzona zostanie nawierzchnia do szerokości 5 m, pojawi się odwodnienie, chodniki z kostki brukowej wraz ze zjazdami do posesji, pobocze z kruszywa, a dla zapewnienia lepszego bezpieczeństwa znaki aktywne i gumowe progi zwalniające, które mają uspokoić ruch na tym terenie.
Wykonaniem zadania zajmie się firma BUDROMOST – STARACHOWICE. 7 marca br. przekazano jej plac budowy. Termin zakończenia robót został wyznaczony na 28 września br. Wartość całego zadania wyniesienie 769 980 zł. Dotacja pokryje połowę kosztów, pozostałymi Powiat podzieli się z Gminą Mirzec.
Drugim zadaniem, na który Powiat dostał dotację jest rozbudowa drogi nr 0625 T Krynki – Brody. W przypadku tej inwestycji wysokość wsparcia wyniosła 2 888 030,00 zł. Pozwoli ona na kontynuację zadania realizowanego w ubiegłym roku. Tym razem prace obejmą odcinek o długości 1253mb., na którym poszerzona zostanie jezdnia do szerokości 6 m, wykonane zostaną nowe warstwy nawierzchni wraz z odwodnieniem i utwardzonym poboczem. Pojawią się ciągi pieszo – rowerowe ze zjazdami do posesji, a także zatoka autobusowa, parking i oświetlenie. Wykonaniem tych zajmie się firma AGLET Sp. z o.o. z Warszawy, która kilka tygodni temu weszła na plac budowy.
Drogowcy zdążyli sfrezować nawierzchnię i rozpoczęli roboty ziemne. Planowany termin zakończenia prac, tak jak w poprzednim przypadku, wyznaczony został na 28 września br. Wartość całego zadania wyniesie 5 768 673,54 zł. Dotacja z budżetu państwa pokryje 50 proc. kosztów. W sfinansowaniu drugiej części pomoże Powiatowi Gmina Brody.
 
kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS