Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Kombatanckie obrady

Kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych odbyło się 9 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Podczas spotkania dokonano wyboru przewodniczącego PRKiOR. Został nim po raz kolejny Kazimierz Dziekoński. Rada zatwierdziła też wykaz świąt państwowych i rocznic na rok 2018 w Powiecie Starachowickim, rozszerzając go o uroczystości upamiętniające pacyfikację wsi Żuchowiec i Gębice w gm. Pawłów oraz obchody wybuchu II wojny światowej organizowane przy pomniku leśniczówki Kutery w gm. Brody.

Głównym punktami kwietniowych obrad Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych było przyjęcie sprawozdania za rok ubiegły oraz wybór przewodniczącego Rady w związku z upływem jego kadencji. Oba przeszły dość sprawnie, nie wywołując większych dyskusji. Decyzją Rady Kazimierz Dziekoński będzie dalej jej przewodniczył. Rada zajęła się również wprowadzeniem poprawek do wykazu świąt państwowych i rocznic w 2018 r. w Powiecie Starachowickim, rozszerzając go – na wniosek Zarządu Powiatowego Ligii Obrony Kraju w Starachowicach - o dwie uroczystości, upamiętniające: pacyfikację mieszkańców wsi Żuchowiec, Gębice (gm. Pawłów) i wybuch II wojny światowej, organizowaną przy pomniku leśniczówki Kutery  w gm. Brody. Obecny na posiedzeniu prezydent Marek Materek wnioskował także do Rady, aby wszystkie uroczystości patriotyczne, jakie odbywają się w Starachowicach odbywały się pod wspólną egidą miasta i powiatu. Starosta Danuta Krępa przypomniała natomiast o powołanym do życia Honorowym Komitecie Obchodów 100 –lecia Odzyskania Niepodległości, który będzie firmował uroczystości odbywające się w ramach obchodów w całym powiecie, zarówno w mieście Starachowice, jak i pozostałych gminach. Propozycje te zostały przejęte przez PRKiOR jednogłośnie.

W sprawach różnych pojawił się wniosek nadania imienia Bolesława Papiego rondu u zbiegu ulic: Szkolnej Iglastej i Batalionów Chłopskich w Starachowicach. Kombatanckim obradom przysłuchiwał się Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS