Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

VII Festiwal Nauki

12 kwietnia br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbywać się będzie VII Festiwal Nauki. W tym roku zjadą pod Wielki Piec: Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne z Podzamcza, Świat Robotyki i wielu innych, a wszystko po to, by popularyzować i upowszechniać naukę wśród uczniów naszego regionu.

Festiwal odbywać się będzie od godz. 9.00 do godz. 12.00 na terenie muzeum. Podczas imprezy uczniowie będą mogli zobaczyć pokazy naukowe przygotowane przez poszczególne szkoły i instytucje z naszego regionu. W tym roku będzie to Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne z Podzamcza,  Świat Robotyki i inni. Zostaną wręczone również nagrody dla uczniów szczególnie uzdolnionych -„Wawrzyńce 2018” i - tak jak co roku - odbędzie się konkurs prezentacji naukowych, którego koordynatorem jest I Liceum Ogólnokształcące ze Starachowic wraz ze Stowarzyszeniem Nasza Jedynka.
Muzeum przygotowało też inne atrakcje, jak planetarium (może przyjąć 6 grup po 25 osób, od 9 do 11.30), ognisko (można skorzystać z miejsca ogniskowego i połączyć naukę z wypoczynkiem w formie pikniku - prowiant we własnym zakresie) oraz zwiedzanie (młodzież będzie miała okazję uzupełnić wiadomości o historii Fabryki Samochodów Ciężarowych i Wielkiego Pieca - przewodnicy będą do dyspozycji).
Dodatkowe atrakcje wymagają wcześniejszej rezerwacji.
Informacje i rezerwacje pod tel. 41 275 40 83 wew. 29 oraz 783 730 094.
Wstęp na imprezę jest wolny.

kategoria: Wydarzenia

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS