Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Nasza młodzież w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno – Logistycznej

Ponad 20 uczniów, w tym 11 z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach walczyło w piątek (9 marca br.) o awans do centralnego etapu II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Przez ponad 50 minut pisali test wielokrotnego wyboru  z zakresu spedycji i logistyki. Etap okręgowy odbył się u nas, w Starachowicach, w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, a powodzenia życzyła uczniom Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

Była to druga edycja Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W pierwszej edycji, która odbyła się w zeszłym roku, do etapu okręgowego zakwalifikowało się 3 uczniów z naszego powiatu, w tym roku  jest ich aż 11. To młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, który od dawna kształci w zawodach: technik logistyk i technik spedytor, a od zeszłego roku robi to z nowym partnerem: firmą transportowo – logistyczną Silvan Logistics Sp. z o.o. S.K.A, która objęła patronat merytoryczny nad kształceniem w zawodzie technik spedytor.  Przedstawiciele tej firmy byli także obecni w szkole podczas etapu okręgowego II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej, jaki odbywał się w piątek, tj. 9 marca br.
Brało w nim udział 21 uczniów, w tym 11 od nas, z klas: II, III i IV.  Pozostałych dziesięciu to młodzież z Ostrowca Świętokrzyskiego i Skarżyska – Kamiennej. Mieli oni 50 minut na rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru.

Powodzenia życzyła wszystkim Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak, która wspólnie z dyrektor ZSZ nr 2 Grażyną Małecką otworzyła tę olimpiadę.

 
Gra warta jest świeczki, bo nagrody są cenne. Zwycięzca etapu centralnego otrzyma 6 tys. zł, straż i nagrody rzeczowe. Za II miejsce przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł, staż oraz nagrody rzeczowe, a III nagroda to 2 tys. zł i tak jak uprzednio – staż i nagrody rzeczowe. Fundatorem głównej nagrody jest w tej edycji OOSL Port Gdynia – Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
O tym, kto przejdzie do centralnego etapu przekonamy się już niebawem.  
kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS