Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Nasze licea w Rankingu Perspektyw

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach znalazło się na 6. miejscu w województwie świętokrzyskim (i 323 w kraju) najnowszego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018, organizowanego przez „Perspektywy”. Kolejna z naszych placówek, II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, sklasyfikowana została na miejscu 25. w naszym regionie.

W rankingu uczestniczyło ponad 2000 liceów z całego kraju. Placówki oceniano za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. I tak, I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki znalazło się na miejscu szóstym w województwie, a także 323 w kraju. Cieszy tak wysoka pozycja.
- Dziękuję dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, kadrze pedagogicznej oraz wszystkim uczniom, którzy przysłużyli się do tak znaczącego sukcesu. Zdobycie VI miejsca w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2018 w województwie świętokrzyskim dla Powiatu Starachowickiego jest prestiżowym sukcesem  i ogromną satysfakcją – uważa Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak, która gratuluje nauczycielom wypracowania wysokiego standardu nauczania, przekazywania uczniom rzetelnej wiedzy i właściwego motywowania do uczestnictwa w konkursach i olimpiadach.
W rankingu pojawiła się również druga powiatowa placówka – II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach. Została ona sklasyfikowana pozycji w regionie.

Cały ranking jest dostępny na stronie:
http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=3733:ranking-liceow-2018-woj-swietokrzyskie&catid=241&Itemid=445&strona=1
 

 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS