Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Zakaźny nie zagrożony

Nie ma zagrożenia dla funkcjonowania oddziału zakaźnego w starachowickim szpitalu. Jest już decyzja Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, dająca 1,5 roku na dostosowanie pomieszczeń do nowych wymagań, jak poinformowała na konferencji Starosta Starachowicki Danuta Krępa

Starosta Danuta Krępa postanowiła uspokoić niepokoje mieszkańców dotyczące funkcjonowania oddziału zakaźnego w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Na zwołanej dziś (4 stycznia br.) konferencji prasowej poinformowała media o decyzji Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, która daje 1,5 roku na dostosowanie pomieszczeń do wymagań ustawy o działalności leczniczej.

- Władze powiatu dołożyły wszelkich starań, by zabezpieczyć medycznie mieszkańców – powiedziała starosta.
Potwierdził to poseł Krzysztof Lipiec, który rozmawiał w tej sprawie z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Podkreślał przy tym, że utrzymanie oddziału zakaźnego nie jest rzeczą łatwą, czego przykładem jest sąsiedni szpital w Skarżysku – Kamiennej, który musiał z niego zrezygnować.

- W tej chwili jest to tak naprawdę jedyny oddział zakaźny na północy województwa świętokrzyskiego, przez co stanowi oczko w głowie rządzących – zapewnił poseł.
W planach jest przeniesienie oddziału do pustych pomieszczeń w bloku C w budynku nowego szpitala. Władze powiatu starać się będą o dofinansowanie na to przedsięwzięcie z budżetu państwa.
- Wkrótce będziemy składali wniosek o dotację z budżetu państwa . Chcemy aby wyniosła ona 80 procent kosztów, przy 20 procentowym wkładzie powiatu – powiedziała starosta Danuta Krępa.
Zapewniła, że oddział będzie funkcjonował w bardzo dobrych warunkach, świadcząc usługi na bardzo wysokim poziomie. Wyraziła przy tym nadzieję, że będą się tutaj leczyć mieszkańcy z sąsiednich powiatów

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS