Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

10 lat UTW w Starachowicach

10–lecie swej działalności świętował we wtorek (7 listopada) Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach. W uroczystościach jubileuszowych uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

Uroczysta gala 10–lecia UTW w Starachowicach odbyła się w Starachowickim Centrum Kultury i zgromadziła wielu słuchaczy tejże uczelni, honorowych jej członków, przedstawicieli zaprzyjaźnionych placówek, ale też władz.Powiat Starachowicki reprezentował Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki, który w imieniu starosty Danuty Krępy przekazał na ręce prezes Wandy Kołodziejczyk list gratulacyjny i kwiaty.


Obecni byli także przedstawiciele: posła Krzysztofa Lipa i Wojewody Świętokrzyskiej, a także prezydent Marek Materek. Wszyscy winszowali uczelni i jej słuchaczom pięknego jubileuszu.

Spotkanie było doskonałą okazją do wspomnień, ale i wzruszeń. Swoimi refleksami dzieliły się z gośćmi wszystkie trzy panie prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku
– począwszy od Marii Magdaleny Łodej (prezes I Zarządu UTW),
poprzez Elżbietę Lucjanę Nowak (prezes II Zarządu UTW),
a skończywszy na Wandzie Kołodziejczyk, aktualnej szefowej Zarządu, która mówiła  osiągnięciach, ciekawych wykładach, spotkaniach integracyjnych, rajdach, zabawach i potańcówkach, ale także współpracy z innymi uniwersytetami, dziękując swoim kolegom i koleżankom za wytrwanie, energię, czas i siły włożone w trwanie i rozwój uniwersytetu.
 
W sposób szczególny podziękowano także Jadwidze Cwalinie – Krajewskiej, jednej z założycielek UTW w Starachowicach, a przede wszystkim inicjatorce powstania działającego przy nim „Kabaretu z Różą”, która mimo swoich 98 lat jest nadal bardzo aktywna.
Na scenę poproszono też honorowych członków UTW, którym wręczono okolicznościowe dyplomy.
Jak na uniwersytet przystało nie mogło zabraknąć także wykładu, tym razem z zakresu treningu interpersonalnego. Po nim odbył się program artystyczny w wykonaniu „Kabaretu z Różą”, prowadzonego przez Janusza Zakrzewskiego oraz zespołu wokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Srebrne nutki”.
kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS