Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Pomagamy dzieciom z najbiedniejszych krajów Afryki

6 listopada br. w III Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach ruszyła akcja kieleckiego stowarzyszenia SALUTEM i Społecznej Akademii Nauk „Scyzoryki wzdłuż Afryki”, mająca na celu zbiórkę odzieży, przyborów szkolnych oraz zabawek dla dzieci z Beninu i Toga, jednych z najbiedniejszych krajów Afryki Subsaharyjskiej. Przedsięwzięciu patronuje Starosta Starachowicki Danuta Krępa. W jego uroczystej inauguracji uczestniczyła Członek Zarządu Powiatu, Monika Nowak.

Inicjatorem działań są: Stowarzyszenie SALUTEM z Kielc, organizator wypraw, ekspedycji, eksploracji i szkoleń na całym świecie oraz ogólnopolska uczelnia Społeczna Akademia Nauk, którzy postanowili wesprzeć polską fundację EDU Afryka pomagającą dzieciom z dwóch najbiedniejszych krajów Afryki Subsaharyjskiej – Benin i Togo - w zdobyciu podstawowego wykształcenia i podniesienia standardu ich codziennego życia. Stąd pomysł zorganizowania zbiórki odzieży, przyborów szkolnych oraz zabawek, które zamierzają przekazać im osobiście, podczas grudniowej wyprawy Jacka Słowaka (prezesa stowarzyszenia SALUTEM) na Czarny Ląd.  Projekt objęła swym patronatem Starosta Danuta Krępa, a czynnie włączyło się w niego III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach, gdzie w poniedziałek, 6 listopada odbyła się uroczysta inauguracja akcji.Uczestniczyła w niej Członek Zarządu Powiatu, Monika Nowak.

O założeniach, przyświecających inicjatywie opowiadał młodzieży Paweł Ramiączek, dziekan Wydziału Handlu i Bezpieczeństwa Społecznej Akademii Nauk.

Zbiórka prowadzona będzie w starachowickich szkołach do 10 grudnia br. Jej koordynacją zajmie się Anita Skowrońska, nauczycielka III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.


Na liście przedmiotów, które można oddawać są m.in. kredki, ołówki, flamastry, farbki, pędzelki, tornistry, bloki rysunkowe, kolorowanki, klocki, ubrania, buty i piłki. Trafią one do dzieci z Afryki między 6 a 11 rokiem życia. Dla III LO zbiórka jest wstępem do dalszej współpracy ze Społeczną Akademią Nauk, czego dowodzi podpisana w poniedziałek umowa o partnerstwie i współpracy z tą właśnie placówką.Daje ona możliwość organizowania dla uczniów różnego rodzaju wykładów, kursów i szkoleń podnoszących ich kwalifikacje, ale także przygotowujących ich do pracy w policji i zapewniających im uprawnienia z zakresu wspinaczki, narciarstwa, nurkowania czy wyszkolenia strzeleckiego, lub też bezpłatne kursy przygotowawcze z języka angielskiego do matury. Najlepsi uczniowie będą mogli liczyć na stypendia.

 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS