Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Teatralne spotkania niepełnosprawnych

Starosta Danuta Krępa wzięła udział w VIII Spotkaniach Teatralnych Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanych przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym „RADOŚĆ” w Godowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie oraz Parafię Rzymsko-Katolicka pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe, przy której działa placówka. Tym razem przyświecało im hasło „Świat pełen cudów”.

Impreza odbyła się w środę, tj. 18 października i zgromadziła blisko 150 artystów z siedmiu powiatów w naszym regionie. Byli to podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i  środowiskowego domu samopomocy, należący do grup teatralnych, którzy prezentowali się tutaj na scenie. W sumie pojawiło się na niej dziewięć zespołów: „Sigma” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w  Śmiechowicach, „Arabeska” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich, „Grześki” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie, „Brzask” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach, „Waleczne Serca” z WTZ w Opatowie, „Altana Świętokrzyska” z WTZ w Kałkowie – Godowie, „Obieżyświat” z WTZ w Ostrowcu Świętokrzyskim, „Artyści z Sędka” z WTZ w Sędku i „Nie jest źle” z WTZ w Skarżysku – Kamiennej.Zanim rozpoczęły się jednak występy, tak jak co roku odprawiona została msza święta, sprawowana przez księdza kustosza Zbigniew Staniosa. Uroczystego otwarcia Spotkań Teatralnych dokonała Dorota Jop, prezes Stowarzyszenia „RADOŚĆ”. Starosta Danuta Krępa, dziękując za zaproszenie podkreślała wyjątkowość imprezy.
- Zawsze z  ogromną chęcią oraz radością przybywam do tego miejsca, bo tu dzieją się rzeczy ważne, które dla osób sprawnych są bardzo pouczające – mówiła starosta. - Wiem ile trudu oraz wysiłku kosztuje przygotowanie takiego spektaklu. Dlatego pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie – mówiła starosta, gratulując talentu artystom i dziękując organizatorom.Występy niepełnosprawnych oceniało jury, w którym zasiedli aktorzy z Teatru Dramatycznego im. Ks. Infułata Czesława Wali: Maciej Bidziński, Jarosław Zapała, Jerzy Mikos oraz ksiądz Andrzej Wróblewski.
Choć  przedstawienia były często pantomimiczne, mocno przemawiały do widzów, którzy tak jak co roku przyznali własną nagrodę. Powędrowała ona do grupy „Brzask” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach, która przygotowała spektakl „Jezus – cud świata”.
Za najlepszego aktora tegorocznych spotkań teatralnych uznana została Paulina Czerczak z WTZ w Końskich. Nim przystąpiono do nagród, jury przyznało dwa wyróżnienia. II wyróżnienie otrzymała grupa „Sigma” za przedstawienie „Anioł Stróż”,
a I wyróżnienie powędrowało do „Altany Świętokrzyskiej” z WTZ w Kałkowie – Godowie, która zaprezentowała „Cud życia”. W tym roku zrezygnowano z przyznawania trzeciej nagrody. Były za to dwa drugie miejsca. Zajęły je grupy: „Nie jest źle” z WTZ w Skarżysku -Kamiennej i „Brzask” ze ŚDS w Starachowicach. Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznych spotkań został zespół „Arabeska” z WTZ w Końskich, który zaprezentował spektakl „To też są cuda”.
Raz jeszcze gratulujemy wszystkim artystom.
kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS