Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Zaginiony świat naszej ziemi

„Wielkie dzieło małej pszczoły” – pod takim hasłem odbył się w środę (18 października) kolejny już festyn ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”, który objęła swym patronatem starosta Danuta Krępa. Występy młodych artystów podziwiał m.in. wicestarosta Marek Pawłowski.

Organizatorem przedsięwzięcia było Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, które przygotowało je wspólnie z Wydziałem Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starachowicach, Referatem Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach, Nadleśnictwem Marcule oraz Nadleśnictwem Starachowice. Do udziału w imprezie zaproszone zostały wszystkie przedszkola oraz uczniowie klas I – III szkół podstawowych  z terenu Starachowic i Powiatu Starachowickiego.

Mogli wysłuchać opowieści Łukasza Majchera z Nadleśnictwa Marcule na temat roli pszczół. Najważniejszą częścią imprezy były prezentacje prac plastycznych oraz występy taneczne, wokalne i recytatorskie nawiązujące do hasła imprezy. Podziwiał je m.in. wicestarosta Marek Pawłowski, który nagrodził najmłodszych artystów za ich zaangażowanie w czynną ochronę pszczół.
 

Własne nagrody przyznał też Urząd Miejski w Starachowicach, Nadleśnictwo Marcule i Nadleśnictwo Starachowice. Podziękowania za wkład oraz zaangażowanie w kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci, a także wsparcie finansowe imprezy powędrowały też do Zarządu Powiatu Starachowickiego.


Po zakończeniu części oficjalnej, przyszedł czas na słodki poczęstunek oraz zwiedzanie wystawy „Boże robotnice – pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS