Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Chirurgia naczyniowa w szpitalu

Władze powiatu czynią starania w sprawie powstania oddziału chirurgii naczyniowej w Powiatowym Oddziale Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Wystosowały już pismo do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu środków na jego funkcjonowanie. Wsparcie dla działań Zarządu Powiatu, zapowiedzieli dzisiaj (9 października br.) na konferencji parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

W Powiecie Starachowickim jest ponad 90 tys. mieszkańców. W dużej części są to osoby w zaawanasowanym wieku, które wcześniej czy później będą potrzebowały pomocy chirurgów naczyniowych.


 

- Widzimy dużą konieczność powstania takiego oddziału w naszym szpitalu  - mówi starosta Danuta Krępa. – Potrzebny do tego jest  zespół wykwalifikowanych ludzi i my taki zespół mamy. Mamy wysokiej klasy specjalistów, którzy mogą świadczyć usługi na wysokim poziomie i którzy deklarują chęć pracy na takim oddziale.

Drugim niezbędnym czynnikiem są środki, o które władze wystąpiły już do Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Myślę, że uda się nam stworzyć taki oddział, przy wsparciu NFZ. To będzie bardzo dobre rozwiązanie dla mieszkańców, które oczekują tego od władz – powiedziała starosta.
Swoje poparcie dla działań władz powiatowych zapowiedzieli na konferencji posłowie i Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztof Lipiec, Marek Kwitek i Andrzej Kryj, a także wicewojewoda Andrzej Bętkowski, podkreślając że w przypadku schorzeń naczyniowych czynnikiem decydującym o życiu pacjentów jest czas. A ten, po zamknięciu oddziału PAKS w Starachowicach, wydłuży się znacznie. Najbliższe oddziały naczyniowe znajdują się bowiem w Kielcach i w Końskich.    - Wiadomo, że im więcej takich oddziałów w regionie, tym większe bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców – mówił wicewojewoda  A. Bętkowski, zapewniając że będzie czynił starania aby wykorzystać właściwie starachowicki potencjał w celu ochrony zdrowia mieszkańców.
Przewodniczący Rady Powiatu, Tomasz Margula deklarował na konferencji, że wszystkie projekty uchwał wpływające w tej sprawie będą rozpatrywane przez Radę Powiatu  w możliwie najkrótszym terminie.

Jeszcze w tym tygodniu, jak zapowiedziała starosta Danuta Krepa, powołany zostanie zespół, który zajmie się opracowaniem koncepcji funkcjonowania oddziału chirurgii naczyniowej w PZOZ. O kolejnych działaniach Zarząd Powiatu będzie informował mieszkańców.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS