Akceptuję

Mistrzowie w biegach górskich

Wicestarosta Marek Pawłowski nagrodził zwycięzców Mistrzostw Polski w Biegach Górskich, organizowanych przez Ludowy Klub Biegacza „Rudnik”, przy współudziale Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Województwa Świętokrzyskiego, Powiatu Starachowickiego i Gminy Brody.

Impreza odbyła się 30 września br. na terenie Rezerwatu „Skały” w Krynkach i zgromadziła blisko 120 biegaczy z 21 drużyn. Rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Gościem honorowym i sędzią głównym zawodów był Andrzej Puchacz – delegat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i członek zarządu Międzynarodowej Federacji Biegów Górskich. Wyczynom biegaczy przyglądali się m.in. wicestarosta Marek Pawłowski i przewodniczący Rady Powiatu, Tomasz Margula. Spośród zawodników Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik” najwyżej uplasowani zostali: Dariusz Sikora (II miejsce), Natalia Kwiecień (IV miejsce), Patrycja Mikołajczyk, Jakub Ciemięga, Klaudia Kowalska, Krystian Szlifiarz, Magdalena Borkowska (V miejsca), Patrycja Walkiewicz, Bartosz Bernaciak (VI miejsca), Michał Karasiński, Paula Bonio, Filip Paprot (VII miejsca), Katarzyna Zarychta (IX miejsce) i Kacper Ślifierz (X miejsce). W klasyfikacji zespołów, zwyciężył Opoczno Sport Team. Drugie miejsca ex equo zdobyli: L.K.B. „Rudnik i Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne. Trzecie miejsce zajął Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Zorza" z Gdyni.  Nagrody wręczał zwycięzcom m.in. wicestarosta Marek Pawłowski. W przeddzień mistrzostw odbył się natomiast otwarty bieg dla dorosłych z udziałem 17 zawodników, w tym również trenerzy młodych biegaczy. Dystans 2,6 km, najszybciej pokonali: Sylwester Lepiarz z L.K.B. „Rudnik”, Ignacy Domiszewski z MKS „Halicz” z Ustrzyk Dolnych oraz Piotr Jasztal z „Rudnika”. W klasyfikacji kobiet, kolejne miejsca zajęły: Lidia Czarnecka (STS Skarżysko-Kamienna), Anna Cieślik (MKS „Halicz" z Ustrzyk Dolnych), Ilona Szymańska oraz Izabela Komar – obie z LKB „Rudnik”.
Wszystkim biegaczom gratulujemy.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.